Віддавала ворогу 70% врожаю: на Харківщині викрили фермерку-колаборантку
Віддавала ворогу 70% врожаю: на Харківщині викрили фермерку-колаборантку

Віддавала ворогу 70% врожаю: на Харківщині викрили фермерку-колаборантку

КИЇВ. 5 жовтня. УНН. На Харківщині фермерка й депутатка від вже забороненої політичної партії ОПЗЖ добровільно передавала російським окупантам 70% зібраного врожаю. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу СБУ.

Деталі

Жінка є власницею кількох фермерських господарств на території Шевченківської громади. Вона добровільно передавала загарбникам сільськогосподарську продукцію та пальне, а також надавала власні приміщення для розташування військових формувань і військової техніки держави-агресора.

"За даними слідства, фермерша домовилася з окупантами про умови ведення нею сільськогосподарської діяльності: 70% зібраного врожаю вона мала віддавати представникам окупаційної влади", – ідеться у повідомленні.

Натомість окупанти фактично дозволили їй захопити чужі сільськогосподарські угіддя і техніку інших агропідприємств, власники яких не пішли на співпрацю з ворогом. Для цього загарбники призначили її на посаду керівника так званої "спілки виробників сільськогосподарської продукції" та санкціонували взяти під своє "зовнішнє управління" активи інших господарств.

"СБУ встановила, що у серпні фермерша передала окупантам 250 тонн насіння соняшнику з врожаю минулого року, які були відразу вивезені на територію рф", – додали в СБУ.

Співробітники СБУ затримали ворожу поплічницю після деокупації території Шевченківської громади.

Жінці повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу ˗ тримання під вартою.

Нагадаємо

Гауляйтеру окупантів в Енергодарі Андрію Шевчику повідомлено про підозру за наказ вивезти до тимчасово окупованого Криму та в росію майже 140 тисяч тонн українського зерна.

Теги за темою
війна СБУ
Джерело матеріала
loader
loader