Ні російському закону! У Тбілісі поновилися масштабні акції протесту
Ні російському закону! У Тбілісі поновилися масштабні акції протесту

Ні російському закону! У Тбілісі поновилися масштабні акції протесту

У Грузії тривають акції протесту проти законопроекту про “іноземних агентів”, який, як наголошують активісти, підкреслює відступ країни від демократії і зближує Тбілісі з Москвою.

У середу, 8 березня, тисячі демонстрантів пройшлися центральним проспектом Руставелі до парламенту Грузії. На акції багато студентів різних вишів.

Зараз дивляться

Вони розмахували грузинськими прапорами та стягами ЄС, скандуючи: Ні тотальному контролю, ні російському закону!

Нові демонстрації відбулися через день після того, як співробітники спецназу застосували сльозогінний газ, водомети і арешти для розгону масштабного мітингу.

Під час мітингу голова опозиційної партії Єдиний національний рух Леван Хабеїшвілі закликав присутніх щодня проводити акції протесту, поки влада не відкличе цей законопроєкт.

Він публічно спалив аркуші паперу, на яких, за його словами, надруковано законопроект про “іноагентів”.

Аналогічні акції протесту відбуваються у середу також в інших містах Грузії.

Що цьому передувало?

Парламент Грузії у вівторок, 7 грудня, ухвалив у першому читанні закон, який вимагає від будь-яких організацій, що отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як “іноземні агенти” або понести значні штрафи.

Правляча партія Грузинська мрія заявляє, що він створений за зразком американського законодавства 1930-х років. Критики, зокрема президент Грузії Саломе Зурабішвілі, кажуть, що він нагадує російський закон, який Кремль використовував для придушення інакомислення.

Під час жорстоких сутичок у вівторок ввечері протестувальники кидали пляшки із запальною сумішшю і каміння в поліцію, яка . МВС Грузії повідомило про затримання 66 осіб. Опозиційні партії закликали до другої ночі масових протестів під стінами парламенту.

Кілька чиновників ЄС висловили занепокоєння з приводу цього закону. Президент Євроради Шарль Мішель зазначив, що ухвалення цього закону несумісне зі шляхом до ЄС, якого прагне більшість у Грузії.

Минулого року Брюссель відкинув спроби Тбілісі стати країною-кандидатом на членство в ЄС, заявивши, що їй необхідно прискорити реформи в таких сферах, як верховенство права, свобода ЗМІ та незалежність судової системи.

Читайте
Чому закон про “іноагентів” викликав масштабні протести у Грузії – пояснення експертки
Джерело матеріала
loader
loader