Росія постачає Ірану кіберзброю в обмін на дешеві дрони, які потім застосовуються для ударів по Україні.
Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на посадовців США. Зазначається, що співпраця між країнами активізувалась після того, як Тегеран погодився додатково надати ракети малої дальності, танкові й артилерійські снаряди.
За це Іран хоче отримати від РФ кібердопомогу, десятки елітних російських ударних вертольотів, реактивних винищувачів, а також допомогу у реалізації ракетної програми дальньої дії.
"У минулому Москва довго опиралася обміну цифровими наступальними можливостями з Іраном, побоюючись, що вони згодом будуть продані на чорному ринку", - заявили співбесідники.
За даними США, головним постачальником кіберпослуг Ірану є російська компанія "Протей", яка пов'язана з міністерством оборони країни-окупанта.
"З огляду на чудові можливості Росії, будь-яка передача знань покращить кіберможливості Ірану... Відчуваючи себе загнаними в кут США та їх союзниками, як Іран, так і Росія, схоже, сповнені рішучості змусити цей альянс працювати", – пояснила аналітик з питань кіберполітики Фонду захисту демократій, вашингтонського аналітичного центру Енні Фікслер.
Іранські дрони-камікадзе у війні проти України
Як відомо, Іран почав підтримувати російську війну в Україні, поставляючи Москві дрони-камікадзе для ударів по критичній цивільній інфраструктурі нашої країни, ще влітку минулого року. Сам Іран продовжує офіційно заперечувати свою причетність до передачі цього озброєння окупантам.
25 лютого в британській розвідці повідомили, що РФ могла вичерпати запаси іранських дронів-камікадзе. Нещодавно у відомстві заявили, що Росія почала на регулярній основі отримувати малі партії ударних безпілотних літальних апаратів Shahed іранського виробництва.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Американську базу в Сирії атакували іранські дрони: США влаштували акт відплати
- "Не збираємося зупинятися": Байден пригрозив Ірану після атаки на базу США в Сирії
- "Це їхній вибір": в ЄС попередили про нові санкції за розміщення ядерної зброї в Білорусі