Влітку Україна провела таємну спецоперацію, налагодивши зв'язок з льотчиками з РФ - ЗМІ
Влітку Україна провела таємну спецоперацію, налагодивши зв'язок з льотчиками з РФ - ЗМІ

Влітку Україна провела таємну спецоперацію, налагодивши зв'язок з льотчиками з РФ - ЗМІ

Влітку Україна організувала таємну спецоперацію, підкупивши мільйоном доларів льотчиків з РФ - ЗМІ / фото wikimedia.org

Влітку 2022 року троє російських льотчиків ледь не здали літаки ВПС РФ під час масштабних бомбардувань України в обмін на один мільйон доларів, які їм пообіцяли українські волонтери.

Операцію "підкупу" росіян ініціював український айтішник Богдан. Пізніше до його ідеї підключилися Служба безпеки та Сили спеціальних операцій України, розповів волонтер в інтерв'ю Yahoo News. Українець організував справжній моніторинг для пошуку потенційних кандидатів у "дезертири", використовуючи базу даних російських пілотів, які раніше воювали в Сирії, й пізніше ідентифікував їх особистість за допомогою платних онлайн-сервісів.

На його ідею спокусилися пілоти ігор Тверітін (48 років), Роман Носенко (36 років) і Андрій Маслов (33 роки). Їх майже вдалося переконати дезертирувати на своїх бойових літаках в обмін на 1 мільйон доларів кожному.

Відео дня

Відзначається, що спочатку пілоти РФ сумнівалися, чи дійсно їм заплатять такі гроші, але все одно висловили готовність піти на "ризик", надихнувшись грошовим авансом.

Схема "дезертирства" була проста: кожен з льотчиків повинен був увійти на своєму літаку в повітряний простір України, зустрітися з українськими перехоплювачами й здати свої літальні апарати, які після цього, згідно з планом, мали доставити на певну злітно-посадкову смугу.

Для цього росіяни готові були розіграти різні сценарії: один запропонував накачати свого штурмана перед польотом, інший - імітувати наявність неіснуючих технічних несправностей літака перед другим пілотом та своїм керівництвом. 

Зі свого боку українські волонтери за підтримки спецслужб обіцяли росіянам, крім грошової нагороди, повну амністію. Також Україна готова була організувати для їхніх близьких нові паспорти для переїзду в одну з країн Європи.

Видання уточнює, що здати свої літаки Україні росіянам все ж не вдалося - на пізньому етапі угоди діяльність зрадників помітила ФСБ РФ. 

Однак для української сторони операція "купи російського дезертира" все одно виявилася виграшною, оскільки спілкування з російськими пілотами дозволило зібрати цінні технічні дані про ВПС РФ - російські пілоти злили військові секрети про пристрій кабін і приладових панелей літаків Су-34, Су-24 і Ту-22М3, а також відомості про їх авіабази.  

Читайте також:
ЗСУ розгромно вдарили по позиціях росіян: розкрито нові втрати РФ
ЗСУ розгромно вдарили по позиціях росіян: розкрито нові втрати РФ
Дослідники розповіли, як РФ використовувала корупцію для вербування агентів в Україні
Дослідники розповіли, як РФ використовувала корупцію для вербування агентів в Україні
Він живий, а пацана поховали: окупант заявив про страту малолітньої дитини (відео)
"Він живий, а пацана поховали": окупант заявив про страту малолітньої дитини (відео)
У Бахмуті зацінили різку зміну погоди в Україні (відео)
У Бахмуті "зацінили" різку зміну погоди в Україні (відео)

ЗМІ знайшли навідника, який став "очима" ЗСУ в Гостомелі 

Нагадаємо, що в лютому 2023 року українські журналісти з'ясували подробиці історії ще одного українського волонтера-героя, який став головним навідником української армії під час висадки російського десанту в Гостомелі вранці 24 лютого.

Йдеться про українського месника з позивним "РЕМ". Він організував власну групу опору, яка настільки "закошмарила" росіян, що вони побоялися відразу йти на прорив до Києва - це дозволило ЗСУ не дозволити окупантам дістатися до столиці. 

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Зеленський зустрівся з делегацією провідної оборонної компанії ФРН (фото)
  • Бої за Бахмут: прикордонники знищили дві групи найманців ПВК "Вагнера"
  • Журналісти показали спорожнілу військову базу РФ в Бєлгородській області (фото, відео)
Теги за темою
авіація
Джерело матеріала
loader
loader