КНДР заявила про випробування підводного дрона, нібито здатного нести ядерну боєголовку
КНДР заявила про випробування підводного дрона, нібито здатного нести ядерну боєголовку

КНДР заявила про випробування підводного дрона, нібито здатного нести ядерну боєголовку

КНДР заявила про випробування підводного дрона, нібито здатного нести ядерну боєголовку / фото REUTERS

Північна Корея повідомила, що провела випробування нового типу підводного безпілотника, який нібито здатний переносити і застосовувати ядерну боєголовку.

Як передає CNN, такою інформацією поділилися державні ЗМІ КНДР. Підтвердження з незалежних джерел відсутні. Згідно з публікаціями, випробування "безпілотного підводного ядерного ударного човна" Haeil-2 пройшли з 4 по 7 квітня. Дрон нібито протягом 71 години курсував біля східного узбережжя Північної Кореї. Після цього він застосував ядерну боєголовку на борту.

За останні тижні КНДР вдруге повідомила про випробування дрона такого типу. У березні Північна Корея нібито перевірила працездатність безпілотника Haeil-1, здатного, за заявами держави, "утворити радіоактивне цунамі" при підриві ядерного заряду всередині апарату.

Відео дня

За повідомленнями КНДР, програма створення підводних дронів, що переносять ядерні боєголовки, ведеться з 2012 року. За останні два роки в країні згадували про 50 випробувань безпілотників. Однак реальних доказів цього немає. Тим часом аналітики сумніваються в наявності практичних досягнень КНДР в розробці таких дронів.

Ядерні погрози Північної Кореї

Після спільних військових навчань Південної Кореї і США в Пхеньяні почали прямо погрожувати ядерною зброєю. КНДР закликала не забувати про "характеристики народу і армії" держави.

"Буде цілком зрозуміло, як буде застосовано ядерну зброю КНДР, якщо військове стримування не спрацює на тих, хто бешкетує, не боячись ядерної зброї. Вони повинні двічі подумати, щоб дійсно уникнути катастрофи, і повинні пам'ятати, що їм доведеться дорого заплатити за свої необдумані дії", — заявили в Центральному телеграфному агентстві КНДР (ЦТАК).

Після цього на головному ядерному полігоні Північної Кореї в Йонбені зафіксували високий рівень активності. Завдяки супутниковим знімкам вдалося з'ясувати, що КНДР зводить на об'єкті нову допоміжну будівлю.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Росія програла вибори до трьох органів ООН
  • США відправлять своїх чиновників щодо санкцій до Європи для посилення тиску на РФ
  • У РФ пропонують саджати за держзраду довічно: Кремль "затягнув зашморг" на рівні закону
Джерело матеріала
loader
loader