Китай почав другий день військових навчань навколо Тайваню: США уважно стежать
Китай почав другий день військових навчань навколо Тайваню: США уважно стежать

Китай почав другий день військових навчань навколо Тайваню: США уважно стежать

У неділю, 9 квітня, Китай розпочав другий день військових навчань навколо Тайваню, в той час як Міністерство оборони острова повідомило про численні вильоти військово-повітряних сил і заявило, що спостерігає за пересуванням ракетних сил Китаю.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, розпочав триденні військові навчання навколо острова в суботу, 8 квітня, наступного дня після того, як президент Тайваню Цай Інвень повернулася зі Сполучених Штатів.

Американські канали зв'язку з Китаєм залишаються відкритими, і Сполучені Штати послідовно закликають до стриманості і не змінювати статус-кво, сказав представник Американського інституту на Тайвані, який фактично виконує функції посольства за відсутності офіційних дипломатичних зв'язків.

Де-факто посольство США на Тайвані наголосило, що Сполучені Штати уважно стежать за китайськими навчаннями навколо острова, «почуваються впевнено» і мають достатньо ресурсів і можливостей в регіоні для забезпечення миру і стабільності.

[see_also ids="538343"].

«Щодо пересування китайських ракетних військ, то військові острова також уважно стежать за ними за допомогою спільної системи розвідки та спостереження, а сили протиповітряної оборони залишаються в стані підвищеної готовності», - сказали в міністерстві.

Ракетні війська Народно-визвольної армії Китаю відповідають за ракетну систему наземного базування.

У серпні минулого року, після візиту до Тайбея тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, Китай влаштував військові навчання навколо Тайваню, включаючи запуск ракет у водах поблизу острова, хоча цього разу він ще не оголосив про подібні навчання.

Перебуваючи минулого тижня в Лос-Анджелесі, що було офіційно оголошено транзитною зупинкою на шляху з країн Центральної Америки, Цай зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті, незважаючи на застереження Пекіна проти цього.

Вашингтон розірвав дипломатичні відносини з Тайбеєм на користь Пекіна в 1979 році, але за законом зобов'язаний надати острову засоби для самозахисту.

Китай, який ніколи не відмовлявся від застосування сили для взяття острова під свій контроль, каже, що Тайвань є найбільш важливим і чутливим питанням у його відносинах зі Сполученими Штатами, і ця тема є джерелом напруженості.

Пекін вважає Цай сепаратисткою і відкидає її неодноразові заклики до переговорів.

Цай каже, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

Протягом останніх трьох років Китай посилив свій військовий тиск на Тайвань.

Міністерство оборони Тайваню заявило в неділю, що за попередні 24 години зафіксувало 71 літак китайських ВПС і дев'ять кораблів ВМС навколо острова.

Близько половини цих літаків, в тому числі Су-30 і J-11, перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка роками слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами.

[see_also ids="538311"].

Він також підтримав ідею відправити війська США на Тайвань, якщо туди вторгнеться Китай.

Джерело матеріала
loader
loader