![Випускникам треба поквапитися: місця для НМТ в Польщі та Німеччині закінчуються](https://thumbor.my.ua/7Qc9uGXXvmceGI6-EqZsSWcXd3c=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2Ff859ac24e3e361fc600d22b3822aab29.jpg)
Випускникам треба поквапитися: місця для НМТ в Польщі та Німеччині закінчуються
Випускникам треба поквапитися: місця для НМТ в Польщі та Німеччині закінчуються
Через військове вторгнення Росії освітній процес в Україні зазнав деяких змін. Так, у 2023 році випускники замість ЗНО складатимуть національне мультипредметне тестування (НМТ). Українські випускники, які через війну змушені були виїхати, можуть скласти тестування за кордоном. Але у деяких країнах місць для охочих скласти НМТ залишилося обмаль.
Так, у Німеччині та Польщі вже майже немає місць для тих, хто хоче скласти мультитест. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко в ефірі "Громадського радіо", пише видання Освіта.ua.
Вона зазначила, що якщо говорити про Німеччину і Польщу, то в цих країнах майже немає місць, оскільки дуже багато учасників НМТ зареєструвались у перші тижні.
Також Вакуленко наголосила, що майбутні вступники мають поквапитись з реєстрацією.
"Ті абітурієнти, які реєструються за кордоном, мають поквапитися, тому що, на жаль, місця для проведення тесту у нас обмежені, вони надаються нашими закордонними партнерами, і в окремих містах ці місця вже вичерпалися", – пояснила вона.
Реєстрація учасників НМТ і Україна та за кордоном триватиме до 3 травня 2023 року.
Раніше Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) оприлюднив розширений перелік країн та міст, де можна скласти НМТ.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)