Деякі з опублікованих розвідувальних даних, здається, передвіщали розвиток подій на полі бою.
Американський військовослужбовець Джек Тейшейра, якого звинувачують у витоку секретних оборонних документів, почав публікувати їх набагато раніше, ніж вважалося.
Як вдалося з’ясувати виданню The New York Times, перші секретні дані про військові дії РФ Тейшейра почав публікувати в чат-групі Діскорд уже за 48 годин після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зазначається, що чат налічував близько 600 учасників.
У цих даних були подробиці про жертви серед росіян та українців, діяльність російських розвідувальних служб та оновлена інформація про допомогу Україні.
The New York Times дізналася про цей великий чат від користувача Discord. Він був опублікований на каналі YouTube, і до нього легко було отримати доступ за лічені секунди. До цього було відомо лише про чат на 50 учасників, який називався Thug Shaker Central. Там інформацію Тейшейра публікував з жовтня 2022 року.
"Бачив звіт Пентагону, в якому йшлося, що третина сил використовується для вторгнення", — написав Тейшейра.
Очевидно, прагнучи справити враження на інших у групі, які піддали сумніву його аналіз, він сказав: "У мене є трохи більше, ніж інформація з відкритих джерел. Привілеї бути в розвідувальному підрозділі ВПС США".
Деякі опубліковані розвідувальні дані передбачали розвиток подій на полі бою. 27 березня 2022 року він поділився секретною інформацією про виведення російських військ із Києва, інформацією, яку, за його словами, "знайшов на сайті Агентства національної безпеки".
"Є деякі великі новини. Можливо, заплановане відведення військ на захід від Києва", — написав хлопець. За два дні Росія оголосила, що залишає Київщину.
Що відомо про витік секретних документів Пентагону
6 квітня стало відомо, що високопосадовці адміністрації Байдена повідомили журналістам The New York Times, що в соцмережах (Twitter і Telegram) опублікували засекречені військові документи, які стосуються контрнаступу Сил оборони України у війні проти Росії.
За словами військових аналітиків, опубліковані документи, схоже, відрізняються від початкового варіанту — там завищені американські оцінки втрат української армії та занижена імовірна кількість убитих росіян. Це може свідчити про спробу дезінформації з боку Москви, оскільки ці документи активно розповсюджували російські пропагандисти. Але фото графіків очікуваних постачаннь зброї, чисельності військ і батальйонів та інших планів виглядають автентично. У Пентагоні проводять власне розслідування.
7 квітня стало відомо, що в Мережі опублікували другу партію секретних документів американської влади. У них йдеться не лише про Україну, але й про діяльність США в Індо-Тихоокеанському регіоні, на Близькому Сході, дії для боротьби з тероризмом і суперництво з Китаєм.
9 квітня Bellingcat повідомив, що документи з Пентагону почали зʼявлятися в Інтернеті ще в січні 2023 року на деяких Discord-серверах.
ТСН.uа повідомляв про всі деталі масштабного витоку секретної інформації, зокрема й реакцію на це України та США.