Наразі у Чорному морі вдвічі скоротилася кількість ворожих ракетоносіїв.
Як повідомили у прес-центрі командування Військово-Морських ЗС України, станом на 11:00 четверга, у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває сім ворожих кораблів.
Серед них зараз - два носії ракет "Калібр", загальний залп яких до 16 ракет.
У Азовському та Середземному морях ситуація без змін. Зокрема, в Азовському - один корабель, у Середземному - п’ять, з яких один - носій "Калібрів", загальний залп до 4 ракет.
Тоді як у ніч на 4 травня у Чорному морі ворог збільшив угруповання до 11 кораблів, серед яких було чотири надводні ракетоносія.
Вибухи в окупованому Криму та Росії - ворог змінює логістику
З початку травня 2023 року в окупованому Криму та у самій Росії помітно побільшало випадків "бавовни". Протягом цього тижня ледь не щодня невідомі БПЛА атакують нафтобази росіян.
3 травня від удару БПЛА спалахнула нафтобаза у Тамані Краснодарського краю - неподалік Кримського мосту. Пожежу ліквідували тільки ввечері. ЗМІ писали, що НПЗ забезпечувала Чорноморський флот пальним. Сьогодні зранку 4 травня спалахнув інший НПЗ у Краснодарському краї- Ільський. Всього горіло 4,5 тисячі кубометрів дизпального.
Британська розвідка зауважує, що порушення роботи мережі зберігання та транспортування пального імовірно змусить Росію змінити операції з дозаправки, аби зменшити ризики атак. Зміни можуть стосуватися додаткових заходів із захисту на об'єктах зберігання пального.
Зміну логістичного маршруту бойових кораблів РФ після підриву нафтобази у Севастополі 23 квітняпідтвердила й спікерка ОК "Південь" Наталя Гуменюк. "(Росіяни) почали більше орієнтуватися на Новоросійську базу, тяжіти до східних берегів, направляти туди свої ракетоносії, в тому числі ті, які переочікують шторм", - розповідала спікерка ОК "Південь" Наталя Гуменюк 1 травня.