![Міністр оборони Польщі служив у СРСР. Блащак: Дезінформація Кремля, пропаганда](https://thumbor.my.ua/2QOjt2bFGdIz9v0PaxDockBOKu0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F2cc193e8aa4aec061d548b6075b80321.jpg)
Міністр оборони Польщі служив у СРСР. Блащак: Дезінформація Кремля, пропаганда
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак спростував "новину" анонімного джерела, опубліковану у 2022 році, про те, що він нібито проходив військовий вишкіл у СРСР, передає PAP.
На його переконання, це зробили росіяни.
"Неправдива пропаганда та дезінформація в цій країні є нормою. Російська влада має великий досвід подібних цинічних ігор, а кількість дезінформації та її "системність" просто жахливі", – сказав він.
Глава польського Міноборони додав, що такі дії Кремля "спрямовані на послаблення єдності країн".
ДОВІДКА. 12 грудня 2022 року у Facebook з'явився пост, опублікований анонімним джерелом. У повідомленні йшлося про те, що Блащак нібито "перебував у СРСР два роки наприкінці 1980-х років". Автор допису припустив, що Блащак нібито пройшов військовий вишкіл в Радянському Союзі як член Польської об'єднаної робітничої партії. Як "доказ" було представлено паспортну заяву майбутнього міністра оборони, в якій він "просить дозволу на виїзд за кордон до СРСР з науковою та туристичною метою".
Польські медіа переконують, що подібна "інформація" поширюється у мережі з 2019 року.
Польські медіа переконують, що подібна "інформація" поширюється у мережі з 2019 року.
![Скріншот](https://thumbor.my.ua/RThj7mNGGH3EvDtAjcQfOwO4dC0=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F2eac18b5574659aed08ced5d1587445b.jpg)
- 1 травня 2023 року президент Польщі Дуда заявив, що пріоритетом держави під час головування у Раді Європи буде членство України в ЄС.
- 2 травня Дуда пояснив, у чому полягає інтерес Польщі щодо військової підтримки України: щоб Росія отримала відсіч.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)