ЄС закликає Китай “тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію”
ЄС закликає Китай “тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію”

ЄС закликає Китай “тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію”

Китай повинен грати за міжнародними правилами, впевнені в ЄС.

Європейський Союз закликав Китай “тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію”, заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель у п’ятницю, 19 травня.

Про це пише CNN

Виступаючи перед самітом G7 у Хіросімі, Шарль Мішель також наголосив на важливості зміцнення відносин блоку з Пекіном, сказавши, що “стабільні та конструктивні відносини з Китаєм є в наших спільних інтересах”.

Однак Мішель додав, що ЄС залишатиметься “твердим” у своїх цінностях і просуватиме свої інтереси.

Мішель наголосив на “необхідності спільно з Китаєм працювати над глобальними викликами: зміною клімату, збереженням природних ресурсів, біорізноманіттям”, враховуючи його роль у міжнародному співтоваристві та його економіку, що розвивається.

“Китай несе особливу відповідальність у світі. Він повинен грати за міжнародними правилами. І ми закликаємо Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію”, – сказав Мішель.

“Ми продовжуватимемо висловлювати нашу стурбованість щодо прав людини, чи то в Гонконзі, чи в Сіньцзяні, чи в Тибеті. Ми не будемо терпіти втручання в наші країни, яке підірве наші демократичні суспільства”, — зауважив він.

Мішель додав, що ЄС працюватиме над тим, щоб “зменшити нашу надмірну залежність” від Китаю та “створити справді рівні умови для наших компаній і працівників”.

Він також підтвердив прихильність блоку “політиці одного Китаю” щодо Тайваню, додавши, що з боку ЄС “односторонньої зміни статус-кво” не було.

Зазначимо, Китайський лідер Сі Цзіньпін оприлюднив грандіозний план розвитку Центральної Азії. Таким чином Пекін перетягує на себе керівну роль у регіоні, який традиційно був сферою впливу Російської Федерації.

КНР готова координувати свої стратегії розвитку з Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном, Туркменістаном та Узбекистаном. За словами Сі, Пекін сприятиме сприяти модернізації всіх. Завдяки чому країни будуть спільно розвивати "парадигму глибоко взаємодоповнювального та взаємовигідного співробітництва".

Джерело матеріала
loader
loader