У Китаї пускають на метал затонулі 1941 року британські судна – Лондон висловив протест
У Китаї пускають на метал затонулі 1941 року британські судна – Лондон висловив протест

У Китаї пускають на метал затонулі 1941 року британські судна – Лондон висловив протест

Приватне китайське судно збирає металобрухт з уламків лінкора і лінійного крейсера, які були потоплені японськими бомбардувальниками 10 грудня 1941 року.

Приватне китайське судно Chuan Hong 68 за допомогою великого днопоглиблювального крану зборає металобрухт з уламків британських лінкора HMS Prince Of Wales і лінійного крейсера HMS Repulse, які були потоплені японськими бомбардувальниками 10 грудня 1941 року недалеко від східного узбережжя сучасної Малайзії, ​​внаслідок чого загинули 840 моряків. У Лондоні це назвали "актом вандалізму".  

Про це повідомляє Військово-морський інститут США (USNI).

2002 року британський уряд оголосив уламки кораблів офіційним військовим похованням, що в цілому є загальноприйнятою міжнародною практикою для загиблих кораблів.

У Національному музеї ВМС Великобританії закликали уряд виробити національну програму із захисту затонулих британських кораблів від подібного розграбування по всьому світу.

"Ми засмучені і стурбовані очевидним вандалізмом з метою отримання особистої вигоди кораблів HMS Prince Of Wales і HMS Repulse. Вони позначені як військові могили. Ми засмучені втратою військово-морської спадщини і тим впливом, який це робить для розуміння історії нашого Королівського флоту", - йдеться у заяві.

Китайців цікавить "високоякісна сталь", з якої свого часу були виготовлені затонулі кораблі. Цінність цього металу полягає в тому, що він виплавлений і потім опинився надійно захованим під водою ще до епохи ядерної зброї і її численних випробувань. Така "чиста" нерадіоактивна сталь особливо цінується у виробництві деякого наукового та медичного обладнання.

Судно працює недалеко від східного узбережжя сучасної Малайзії від початку цього року, повідомляють новинні агентства.

Окрім британських військових кораблів, у тих же водах біля Індонезії та Сінгапуру розташовані місця, де перебувають уламки 40 австралійських, голландських і японських військових кораблів і торгових кораблів, які були знищені.

Джерело матеріала
loader