/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2F18c709001d9487e23c8f644fcd0a87a8.jpg)
Відключення світла: в "Укренерго" розповіли, як вирішуватимуть проблему дефіциту електроенергії влітку
Відключення світла: в "Укренерго" розповіли, як вирішуватимуть проблему дефіциту електроенергії влітку
"Укренерго" попередило споживачів електроенергії про дефіцит ресурсу цього літа. Однак це не означає, що для населення вводитимуть графіки відключень світла, заявив в інтерв'ю Forbes Ukraine керівник "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Вже найближчими тижнями енергосистема зіткнеться зі зниженням обсягів генерації.
«Дефіцит, тобто певний брак енергії, відчуватиметься в енергосистемі протягом літніх місяців, бо багато буде ремонтуватися, а також протягом наступної зими. Але це не означає аварійні відключеня. Обмеження споживачів — це точно не пріоритетний, а радше крайній захід для збалансування енергосистеми», — заявив Кудрицький.
За його словами, компенсувати дефіцит планується за рахунок імпорту електрики з Європи та збільшення потужностей на теплових електростанціях.
«Ми можемо включити додаткові енергоблоки газу. Вони не найдешевші для енергосистеми, але можуть знадобитися, щоб запобігти відключенню споживачів. Ще завдяки нашому об'єднанню з європейською континентальною мережею ми можемо залучати як аварійну допомогу від енергосистем країн ЄС, так і імпортувати електроенергію з Європи», - повідомив голова "Укренерго".
За словами Кудрицького, наразі доступний обсяг імпорту – 1050 МВт. При цьому в "Укренерго" очікують, що асоціація операторів енергосистем Європи ENTSO-E збільшить цей ліміт у найближчі тижні.
Раніше Міненерго прокоментували рішення Кабміну про збільшення базового тарифу на електроенергію до 2,64 грн/кВт-год. Тепер сума у платіжках за світло для українців зросте приблизно до 250 грн.

