Вчені мають намір дослідити радіоімпульси, які надходять із центру нашої галактики, припускаючи, що вони можуть бути сигналами від розвиненої цивілізації. Мова йде про вузькочастотні імпульси, які зазвичай випромінюються пульсарами, але аналогічні імпульси використовують і люди у радарах.
Про нове дослідження під керівництвом аспіранта Корнельського університету Акшая Суреша розповідається у статті для The Astronomical Journal. Для вивчення сигналів вчені вже розробили власне програмне забезпечення.
Вчені припускають, що такі радіоімпульси можуть бути дуже ефективним засобом комунікації навіть на надзвичайно великих відстанях, оскільки вони чітко виділяються на тлі радіошуму космосу. Тому, вважає Суреш, ці радіоімпульси є привабливим об'єктом для прослуховування під час пошуку інопланетних цивілізацій.
Дослідники розробили спеціальне програмне забезпечення, яке здатне виявляти повторювані імпульси і вже протестували його на відомих пульсарах. Тести показали, що розробка працює добре навіть попри те, що частотні діапазони, на яких транслюються сигнали, є надзвичайно малими, складаючи лише десяту частину ширини частот, які використовуються в звичайних FM-радіостанціях.
Далі у свої дослідах вчені поєднали новий методі із даними телескопу Грін Бенк у Західній Вірджинії (США).
Як пояснив співавтор дослідження Вішал Гаджар з Інституту SETI, який займається пошуком інопланетного життя, раніше зусилля науковців були зосереджені на пошуку безперервних сигналів, але тепер стає зрозуміло, що сигнали, подібні до радіоімпульсів пульсарів, можуть бути значно ефективнішими як засіб міжзоряного зв'язку на величезних відстанях.
Основні сили дослідження вчені направили на прослуховування центру Чумацького Шляху, оскільки, як вважається, вона насичена зірками, довкола яких можуть існувати потенційно придатні для життя екзопланети.
Окрім того, центр галактики є оптимальним місцем, сигнали з якого можна одночасно надсилати в усі кінці Чумацького Шляху, охоплюючи якомога ширший спектр планет.
Вчені також переконані в тому, що для свого сигналу інопланетяни використовуватимуть саме вузькочастотні смуги, а сигнал складатиметься із повторюваних патернів, оскільки, якщо ми почуємо щось подібне, то точно знатимемо, що це не природнє явище.
Розроблений науковцями метод дозволяє всього за 30 хвилин проаналізувати 1,5 мільйона зразків даних телескопів. Перше масштабне дослідження, проведене вченими, на жаль, не виявило ознак інопланетного життя. Але попереду їх ще чекає велика робота, яка може врешті решт завершитися сенсаційним успіхом.
Раніше OBOZREVATEL також розповідав, що одне з досліджень показало, що в Чумацькому Шляху існують сотні мільйонів світів, де може існувати життя.
Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL у Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.