В Ірані заявили про плани створити військово-морський альянс із країнами Перської затоки
Командувач ВМС Ірану Шахрам Ірані заявив, що його країна і Саудівська Аравія, а також три інші держави Перської затоки планують сформувати військово-морський альянс, до якого також увійдуть Індія і Пакистан. Про це повідомляє Reuters.
«Країни регіону сьогодні усвідомили, що тільки співпраця один з одним принесе безпеку в регіон», - сказав Ірані.
Він не уточнив форму альянсу, який, за його словами, буде сформований найближчим часом.
Останнім часом Іран намагається налагодити напружені відносини з кількома країнами Перської затоки.
У березні Саудівська Аравія та Іран поклали край семирічній ворожнечі, уклавши угоду про стабілізацію відносин за посередництва Китаю, наголосивши на необхідності регіональної стабільності та економічної співпраці.
Командувач ВМС Ірану повідомив, що до альянсу також увійдуть Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Бахрейн, Катар, Ірак, Пакистан та Індія.
Зближення Саудівської Аравії з Іраном зірвало зусилля Ізраїлю з дипломатичної ізоляції Ірану.
ОАЕ, які першими з країн Перської затоки підписали угоду про нормалізацію відносин з Ізраїлем у 2020 році, відновили офіційні зв’язки з Іраном минулого року. Пізніше до ОАЕ у встановленні зв'язків з Ізраїлем приєдналися Бахрейн і Марокко.
Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія та Іран домовилися відновити дипломатичні відносини в межах угоди за посередництва Китаю.
Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".