Верховна Рада відтермінувала на рік перехід шкіл нацменшин на українську мову навчання
Верховна Рада відтермінувала на рік перехід шкіл нацменшин на українську мову навчання

Верховна Рада відтермінувала на рік перехід шкіл нацменшин на українську мову навчання

Збільшення кількості предметів, що викладаються українською має відбуватися поступово.

Верховна Рада на рік відтермінувала перехід на українську мову викладання для шкіл, у яких представники національних меншин України здобувають освіту однією з офіційних мов Європейського Союзу. Про це повідомила пресслужба ВРУ.

За законопроєкт №9332 проголосували 262 народні депутати. За новим законом, перехід на українську мову викладання у таких школах має відбутися до 1 вересня 2024 року, при чому з поступовим збільшенням кількості предметів українською. До цього планувалося, що такий перехід відбудеться до 1 вересня 2023 року.

Дія закону поширюється на представники національних меншин, які послуговуються  офіційними мовами Євросоюзу, і які розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року.

Нагадаємо, особливо гостро питання про викладання у школах українською мовою, як вимагає закон «Про освіту», сприймають угорці. Зокрема, вони прагнуть зберегти можливість здобуття середньої освіти угорською в Україні. У березніу 2023 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна не підтримає євроатлантичну і європейську інтеграцію України доки «школи на Закарпатті у небезпеці».

Як відомо, у травні українську мову офіційно внесли в систему перекладів Єврокомісії — eTranslation. Це безоплатний онлайн-інструмент для перекладу текстів та офіційних документів 24 мовами країн-членів Євросоюзу.

Фото: Unsplash

Теги за темою
Євросоюз Верховна Рада Угорщина
Джерело матеріала
loader
loader