СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів
СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів

СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів

СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів

    © © © © © © ©
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 1
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 2
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 3
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 4
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 5
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 6
    СБУ розкрила схему хабарництва в агросфері на мільйони доларів - Фото 7
Учасники схеми підроблювали висновок лабораторних досліджень зернових культур та вимагали хабар за отримання експортерами фітосанітарного сертифіката.

Ексначальниці управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, заступнику начальника ДУ «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія» та трьом посередникам правоохоронці повідомили про підозру за систематичне вимагання хабаря від компаній – експортерів зерна. Про це повідомляє пресслужба Служби безпеки України.

Схема вимагання полягала в тому, що під час складання висновку лабораторних досліджень зернових культур службові особи Держпродспоживслужби умисно вказували наявність в продукції карантинних організмів. Так вони схиляли компанії-експортерів до передачі їм хабаря за висновки експертизи та подальше безперешкодне отримання фітосанітарного сертифіката для експорту українського зерна. Такі щомісячні прибутки організаторів схеми сягали мільйона доларів.

Для маскування схеми посадовці залучали представників фумігаційних та експедиторських компаній, які виступали посередниками при отриманні неправомірної вигоди. Кошти перераховувалися як оплата за буцімто послугу з контролю за фумігацією на банківські рахунки компанії-нерезидента або отримувалися посередниками готівкою.

Наразі чотири підозрювані перебувають під вартою з можливістю внесення застави в п'ять мільйонів гривень для кожного, ще двоє перебувають під цілодобовим домашнім арештом.

Нагадуємо, Національне антикорупційне бюро направило до суду матеріали справи корупційної схеми, яку "провертали" впродовж 2016-2018 років на закупівлях державних підприємств — "Селидіввугілля",  "Мирноградвугілля" та "Шахтоуправління" десятеро обвинувачених. Такою схемою спільники завдали збитків державі на 51 мільйона гривень.

Джерело матеріала
loader
loader