Спецслужби Німеччини встановили спостереження за вихідцями з РФ, які підтримують війну в Україні
Спецслужби Німеччини встановили спостереження за вихідцями з РФ, які підтримують війну в Україні

Спецслужби Німеччини встановили спостереження за вихідцями з РФ, які підтримують війну в Україні

Російська пропаганда веде до зростання екстремізму у ФРН у світлі війни в Україні, зазначив очільник BfV Томас Хальденванг.

У оприлюдненій у вівторок, 20 червня, щорічній доповіді Федерального відомства з охорони конституції (BfV) перерахували основні загрози безпеці ФРН. Одним з джерел згадується Росія та її дії, через що у Німеччині встановили спостереження за тими, хто її підтримує. Про це заявив голова BfV (Федеральне відомство з охорони конституції) Томас Хальденванг, пише Deutsche Welle.

За його словами, російська пропаганда веде до зростання екстремізму у ФРН у світлі війни в Україні, але запевнив, що загалом російська діаспора в Німеччині стійка до пропаганди РФ.

"Через соцмережі поширюються пости екстремістського змісту, які виправдовують війну, що суперечить міжнародному праву. Ми стикаємося з проросійськими протестами, у яких беруть участь представники цієї діаспори. Скільки саме, ми не маємо статистичних даних. Ми спостерігаємо за тими людьми, які підтримують російську пропаганду та реагують на неї", — наголосив Хальденванг.

На думку Хальденванга, війна РФ проти України посилила загрозу російського шпигунства проти Німеччини. Керівник BfV вважає, що в майбутньому Росія почне діяти агресивніше і, можливо, змінить методи своєї роботи.

"До цього можна віднести діяльність офіцерів спецслужб з фальшивими паспортами, а також посилення атак хакерів аж до саботажу. Якщо порівнювати російське і китайське шпигунство, то спецслужби Росії потужніші та помітніші, вони працюють класично, фактично всіма засобами, які відомі у сфері шпигунства. Російські спецслужби вдаються до вбивств або викрадення людей. Це дуже грубий стиль, ми його не бачимо у китайців", — говорить Томас Хальденванг.

Глава BfV прокоментував також нещодавню заяву президента Чехії Петра Павла щодо необхідності посилити контроль над росіянами, які живуть у Європі. Хальденванг нагадав, що в минулі десятиліття до Німеччини приїхало багато людей з колишнього СРСР і здебільшого вони інтегровані в суспільство Німеччини та мають німецькі паспорти.

Нагадаємо, що у Європіне можуть дійти згоди щодо створення системи безпеки. Німеччина хоче закуповувати зброю виробництва США та Ізраїлю. Франція — щоб Європа розвивала свою оборонну промисловість.

Раніше повідомлялося, що Європа хоче відмовитися від зброї США, відтворивши свою промисловість. Там хочуть налагодити власне виробництво зброї.

Теги за темою
Росія пропаганда
Джерело матеріала
loader
loader