Прігожин заявив, що не мав на меті повалити владу в країні, пояснивши намір свого "маршу"
Прігожин заявив, що не мав на меті повалити владу в країні, пояснивши намір свого "маршу"

Прігожин заявив, що не мав на меті повалити владу в країні, пояснивши намір свого "маршу"

Прігожин заявив, що не мав на меті повалити владу в країні, пояснивши намір свого "маршу"

Ватажок "Групи Вагнера" також заявив про безпекові проблеми в Росії, викриті під час спроби повстання.

Засновник російської приватної військової компанії “Вагнер” Євгєній Прігожин вперше записав звернення після спроби заколоту в Росії. Він заявив, що не хотів повалення режиму в межах "маршу справедливості", а лише прагнув продемонструвати протест, свідчить аудіо в Telegram-каналі пресслужби "кухара Путіна".

Прігожин повторив, що російська влада хотіла припинити існування "Групи Вагнера" 1 липня 2023 року в результаті "інтриг і непродуманих рішень", знищити незалежність угруповання. 

За його словами, погодилися перейти в підпорядкування Міністерства оборони РФ лише 1-2% найманців, а всі інші були "категорично проти" й "чудово знали з поточної обстановки та свого досвіду під час "СВО", що це призведе до повної втрати боєздатності". "Досвідчені бійці, досвідчені командири просто будуть розмазані та підуть на м'ясо, де не зможуть використати свій бойовий потенціал", – сказав ватажок, не згадавши про величезні втрати під Бахмутом.

Як він зазначив, керівництво ПВК намагалося пояснити Москві необхідність збереження "Вагнера", але всі аргументи було відкинуло. Зважаючи на це, бойовики нібито збиралися 30 червня виїхати колоною у Ростов-на-Дону, щоб публічно передати техніку біля штабу так званої спецоперації, тобто війни проти України. "Тригером" Прігожин назвав повітряні удари по позиціях "вагнерівців" і нагадав, що заявляв про намір відкривати вогонь у ході "маршу" лише в разі створення перешкод. 

За його словами, найманці знищили деяку техніку Міноборони Росії саме через удари по колоні ПВК, а зупинилися загони за приблизно 200 кілометрів до Москви після розгортання артилерії російської армії, пройшовши 780 км у напрямках столиці та Ростова. Тоді ж білоруський диктатор Аляксандр Лукашенка нібито запропонував знайти рішення для продовження роботи "вагнерівців" "у законній юрисдикції".

"Було очевидно у той момент, що проллється багато крові. Тому ми вирішили, що демонстрація того, що ми збиралися зробити, є достатньою. І за нашим рішенням розгорнутися були два найважливіших фактори. Перший фактор, це те, що ми не хотіли пролити російську кров. Другий фактор – ми йшли для демонстрації свого протесту, а не для повалення влади в країні", – заявив ватажок.

"Кухар Путіна" також додав, що його "марш" викрив значну кількість проблем в РФ, зокрема безпекових, бо бойовикам вдалося заблокувати всі військові частини та аеродроми на шляху. Він переконаний, що російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року могло б тривати всього добу, якби наступальні підрозділи мали такий рівень "навченості", "моральної зібраності" та "готовності до виконання задач", як ПВК "Вагнер".

Прігожин назвав своїх найманців "мабуть найбільш досвідченим та боєздатним підрозділом в Росії, а можливо й у світі", і наголосив, що вони завжди виконували завдання лише на користь РФ та досягли "хороших результатів".

Раніше російські ЗМІ писали, що в Білорусі будують табори для "вагнерівців", а в столиці республіки нібито бачили засновника ПВК "Вагнер". Щоправда, білоруські монітори не підтвердили інформацію журналістів з РФ.

Раптово розпочавшись, заколот Прігожина, на розчарування українців, так само раптово й завершився. То що ж це було? Що може означати путч "вагнерівців" для Путіна, Росії та, головне, для України, – у статті Володимира Кравченка "Чому Прігожин не дійшов до Москви".

Джерело матеріала
loader