У місті Коростень Житомирської області відремонтували військово-історичний комплекс "Скеля", по якому Росія вдарила з літаків у березні 2022 року. Про це 27 червня повідомило Суспільне.
За словами міського голови Володимира Москаленко, "Скеля" знову працює як музей і як укриття. На ремонт вхідних дверей, вікон та покриття території витратили 350 тисяч гривень.
- За скромними підрахунками ми потратили порядку 350 тисяч гривень на те, щоб провести у сховищі роботи. Сьогодні комплекс вже функціонує: і як музей, і як запасний пункт міста на випадок надзвичайних ситуацій, - розповів Москаленко.
Увечері 6 березня 2022 року, під час авіанальоту, у музейному комплексі ховалися понад 157 людей, згадує його комендант Орест Брезіцький.
- Скинули дві бомби на наш об'єкт. В середині люди, можна сказати, нічого не відчули. Якби не були відчинені броньовані двері з колесом, то вони б геть нічого не відчули. А так, коли вибухова хвиля зайшла всередину, вона підняла пил з підлоги – і більш нічого. Люди залишилися живі, – розповів він.
Військово-історичний комплекс «Скеля» - один з найвідвідуваніших туристичних об'єктів Коростеня, розташован у парку "Древлянський". Військовий об’єкт побудували в 1938 році, це був один із командних пунктів на території тодішнього Київського військового округу.
Тунель на 40-метровій глибині називають одним з найбільш секретних комплексів сталінської епохи. Вважається, що він здатен витримати атомний вибух. У народі “Скеля” відома як “бункер Сталіна”. Після російського авіаудару комплекс перестав бути придатним як укриття, у ньому завалило вхід, травми отримала одна людина.
28 травня під час нічної атаки дронами Росія завдала удару по одному з інфраструктурних об'єктів у Житомирі.