Як люди зможуть вижити на інших планетах: вчені назвали ключові фактори
Як люди зможуть вижити на інших планетах: вчені назвали ключові фактори

Як люди зможуть вижити на інших планетах: вчені назвали ключові фактори

Попри те, що наразі тіло людини не надто пристосоване до довгого проживання в космосі, рано чи пізно на людство чекає така доля і вчені уже намагаються зрозуміти, чи це справді можливо. Є ключові фактори, які доведеться врахувати, якщо земляни хочуть стати міжпланетним видом.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences. Свою теорію виживання дослідники назвали Теорією Панкосморіо – що фактично означає "межа світу".

Як пояснила співавторка статті, докторант Морган Айронс, яка проводила дослідження разом із професором Школи інтегральної науки про рослини Корнельського університету Йоганнесом Леманом, людству у космосі потрібна буде землеподібна екосистема.

"Щоб люди могли підтримувати себе і всі свої технології, інфраструктуру і суспільство в космосі, їм потрібна природна екосистема, подібна до земної, що самовідновлюється", – пояснила Айронс.

За її словами, це ключова умова, без якої "місія не вдасться".

Загалом автори дослідження описали три фактора, які будуть змушені врахувати майбутні космічні поселенці.

Першим ключовим фактором є гравітація, без якої життя на Землі не може нормально функціонувати. Як пояснив ще один співавтор дослідження Лі Айронс, відсутність гравітації може негативно вплинути на організм людини, що вже доведено вченими.

Дослідники зазначають, що буде безглуздям, якщо людство витратить мільярди доларів на створення космічного поселення лише для того, щоб побачити, як воно зазнає невдачі. Тому нехтувати фактором гравітації неприпустимо.

Морган Айронс пояснила, що увесь людський організм створений таким чином, аби функціонувати за умов земної гравітації в 1G.

"Наші тіла, наші природні екосистеми, весь рух енергії і те, як ми використовуємо енергію – все це в основі своїй базується на наявності гравітації в 1G", – сказала вона, додавши, що місця із такою самою гравітацією у Сонячній системі "просто немає". Саме тому, це одна з перших проблем, яку людство повинно вирішити.

Інший надзвичайно важливий фактор – кисень. На Землі він виробляється цілою екосистемою, але якщо кисню не буде на місячній базі, то про жодну космічну місію немає сенсу думати, оскільки астронавти просто загинуть.

"У природі Землі скрізь існує резерв. Подумайте про сотні тисяч видів рослин, які виробляють кисень. Це той вид системного резерву, який нам потрібно відтворити, щоб бути по-справжньому стійкими", – пояснив Лі Айронс.

Останній важливий фактор – енергія. Поселення на Місяці може використовувати сонячну енергію, але чим далі людство просуватиметься у космосі, скажімо до Марсу, тим менше сонячного світла там є, тож потрібні будуть інші джерела.

"Вам знадобиться багато енергії. Інакше живлення екологічної системи аванпосту буде схоже на спробу завести автомобіль від батареї мобільного телефону або, що ще гірше, на спробу завести весь будинок і господарство від батареї мобільного телефону", – резюмував Лі Айронс.

Раніше OBOZREVATEL розповідав про те, що штучний фотосинтез може стати рушійною силою для колонізації планет Сонячної системи.

Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL у Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader