Ми сьогодні фактично виконуємо функцію НАТО для Європи, - Руслан Рохов
Ми сьогодні фактично виконуємо функцію НАТО для Європи, - Руслан Рохов

Ми сьогодні фактично виконуємо функцію НАТО для Європи, - Руслан Рохов

Про це він розповів на каналі «My.ua».

«Практично всі представники НАТО прямо кажуть, що під час війни ніхто нас приймати точно не буде. А що після війни? Тобто ми спочатку захистили Європу, а тепер давайте до них, може, давайте тепер ви до нас, а не ми до вас? Може, вже й не треба буде? Якщо ми можемо дати другій армії світу відсіч і перемогти її, то тепер ми за свій рахунок маємо далі захищати Європу? Так не працює», - міркує Руслан Рохов.

На його думку, потрібно, аби була якась солідарна відповідальність. Тобто, пояснює експерт, НАТО фактично створили для захисту Європи від Радянського Союзу, зараз цей Радянський Союз – росія, і цю загрозу для Європи зупиняє одна країна, а не НАТО, що не надто справедливо.

«Коли нам дають допомогу, це добре, але, коли нам дають у кредит допомогу, а потім треба буде розраховуватися, то це також не справедливо. Ми сьогодні фактично виконуємо функцію НАТО для Європи. Якщо ми гарантуємо безпеку, то давайте платіть за цю безпеку. Ми будемо захищати, але утримайте наші Сили оборони, тому що вони обороняють і нас, і вас, ми є щитом», - пояснює Руслан Рохов.

Тим не менш, констатує він, така дискусія на саміті НАТО навряд відбудеться, радше буде йтися про гарантії. Водночас експерт зазначає, що ці гарантії будуть ні про що, якщо кілька сторін надають гарантії Україні без участі Польщі, а також якщо на території України не буде перебувати якогось корпусу, особового, офіцерського складу країн-гарантів, які би охороняли критичну інфраструктуру, атомні електростанції, кордон, воєнні заводи. Як він підкреслює, у такому разі ці країни сприймали би атаку на Україну як атаку на себе.

Також Politeka писала про те, що Гладких розповів, чим нам корисний візит шведської екоактивістки Ґрети Тунберг.

Теги за темою
НАТО
Джерело матеріала
loader
loader