У Києві перейменували парк імені Пушкіна та вулицю Теодора Драйзера
У Києві перейменували парк імені Пушкіна та вулицю Теодора Драйзера

У Києві перейменували парк імені Пушкіна та вулицю Теодора Драйзера

У Києві перейменували ще 14 міських об’єктів у пʼяти районах. Про це 23 липня повідомила Київська міська рада. Серед перейменованих об’єктів — парк імені Пушкіна на Шулявці та вулиця Теодора Драйзера на Троєщині.

- У столиці перейменували ще 14 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами. Такі рішення підтримали сьогодні, 13 липня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів, — сказано на сайті Київради.

Також на пленарному засіданні Київради депутати затвердили перелік 62 обʼєктів, що підлягають демонтажу. Йдеться про пам’ятники, дошки (пам’ятні знаки), елементи оздоблення тощо, повʼязані із СРСР та Росією. За словами заступника голови КМДА Володимира Прокопіва, цим рішенням “Київ виходить на фінішну пряму в питанні дерусифікації столиці”.

Депутат Київради Ксенія Семенова опублікувала у своєму телеграм-каналі перелік з 62 позицій. Серед них памʼятник Пушкіну у перейменованому на цьому засіданні парку та бюст Пушкіна у Національній бібліотеці імені Вернадського.

Робоча група працювала з осені та сформувала попередній перелік з 297 пропозицій. Фінальне рішення прийняли про демонтаж 62 об’єктів, щодо яких є висновки науковців.

- Спільно із профільними інституціями НАН України, Інститутом Національної пам’яті та експертами ретельно відпрацювали інформацію щодо кожного памʼятника в нашому місті, — зазначив Прокопів.

Місце тимчасового зберігання памʼятників вирішуватимуться Департаментом міського благоустрою КМДА спільно з районними державними адміністраціями. 

13 липня у Києві перейменували наступні міські об’єкти:

  • Шевченківський район:

парк ім. О. С. Пушкіна – парк імені Івана Багряного;

сквер ім. Валерія Чкалова – сквер Літературний.

  • Оболонський район:

вулиця Совхозна – вулиця Дунайська.

  • Дарницький район:

сквер Трудової Слави – сквер імені Павла Горянського;

вулиця Челюскінців – вулиця Героїв Зміїного;

провулок Крилова 1-ий – провулок Бахмутський;

провулок Крилова 2-ий – провулок Джмелиний;

провулок Крилова 3-ий – провулок Щучий.

  • Дніпровський район:

вулиця Травнева – вулиця Качина;

вулиця Мініна вулиця – Олександра Лазаревського;

вулиця Пожарського – вулиця Дмитра Багалія.

  • Деснянський район:

провулок Ватутінський – провулок Зазимський;

вулиця Маяковського – вулиця Тараса Коваля;

вулиця Теодора Драйзера – вулиця Рональда Рейгана.

Раніше 13 липня стало відомо, що радянський герб на монументі "Батьківщина-мати" у Києві замінять на герб України до Дня Незалежності.

Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
loader
loader