Індійська космічна агенція в п'ятницю, 14 липня, успішно запустила космічний корабель Chandrayaan-3 на Місяць. Про це повідомляє Space.
Запуск ракети-носія GSLV Mark III з космічним кораблем Chandrayaan-3 відбувся з космодрому Сатіашрай у Шріхарікоті, штат Тамілнад. Вже через 16 хвилин після початку операції, космічний корабель, як і планувалося, відокремився від LVM3 і вийшов на орбіту навколо Землі, прямуючи на Місяць. Вчені сподіваються, що Chandrayaan-3 приземлиться на південному полюсі Місяця 23 чи 24 серпня.
T(c)racking images
- ISRO (@isro) July 14, 2023
More pics on our Instagram https://t.co/2YQeU5ODay pic.twitter.com/umyj9uR5wv
Після приземлення, шестиколісний місяцехід Pragyan, який живиться від власної сонячної батареї, скотиться на поверхню Місяця. Він збиратиме зразки місячного ґрунту та каміння, а також визначатиме їх хімічний склад завдяки лазерній індукції.
Загалом Chandrayaan-3 є третьою космічною місією Індії на Місяць. Перша ж була запущена ще 2008 року, а друга - 2019 року. Попередня місія не вдалася через те, що пара посадкового модуля та всюдихода «Чандраян-2» врізалася в Місяць через програмний збій. Представники Індійської організації космічних досліджень (ISRO), національної космічної агенції країни, кажуть, що цього разу вони впевнені в успіху. Вони сподіваються, що модуль та всюдихід зможуть безпечно приземлитися біля південного полюса Місяця. Це переважно незвіданий регіон супутника, який Індія мріє відкрити першою.