У Повітряних силах назвали ракети, які українській ППО складно збивати: у чому головна проблема
У Повітряних силах назвали ракети, які українській ППО складно збивати: у чому головна проблема

У Повітряних силах назвали ракети, які українській ППО складно збивати: у чому головна проблема

Сили протиповітряної оборони України показують добрий результат бойової роботи під час російських ракетних атак. Однак частину ракет захисникам не вдається перехопити, зокрема через відсутність необхідних засобів ППО.

Засоби ППО, що є в Україні, поки що не можуть протистояти ракетам Х-22 і "Онікс". Про це в ефірі національного телемарафону розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, під час нічної ракетно-дронової атаки на півдні України сили ППО показали добрий результат. Водночас частину ворожих цілей не вдалось знищити. Ігнат наголосив, що Україна поки що не має можливості знищувати ракети Х-22 та "Онікс", якими російські терористи атакували Одеську та Миколаївську область.

"Те, що можна збити – збивається. Хотілося б, звичайно, і "Шахедів" більше збити, і крилатих ракет, але все одно результати бойової роботи досить непогані. Ракети "Онікс" і Х-22 немає можливості збивати, тому що ми розуміємо, що це за ракети, з якою швидкістю вони летять і якою траєкторією", – заявив спікер Повітряних сил.

Спікер командування Повітряних сил зазначив, що протистояти таким ракетам могли б такі засоби протиповітряної оборони, як Patriot та SAMP-T. Тому, за словами Ігната, у південних регіонах потрібне посилення додатковими засобами ППО.

"Вчора було оголошено керівництвом держави, що потрібні засоби, потрібне посилення саме південних регіонів, наших портових міст засобами, зокрема проти балістики. Оскільки Х-22 летить саме по балістичній траєкторії, такі системи як Patriot або SAMP-T могли б забезпечити захист цього регіону", – сказав Ігнат.

Також Ігнат пояснив, що ракету Х-22 складно збивати через те, що вона летить по балістичній траєкторії. Водночас "Онікс" проблематично перехоплювати через величезну швидкість, яку розвиває ракета. Також особливістю цього озброєння є низька траєкторія польоту – під час заходу на ціль "Онікс" летить над поверхнею води лише 10-15 метрів.

"Онікс" – це ракети наземного базування, які противник не вперше використовує по прибережній зоні, таким чином завдає ударів по Одещині та Миколаївщині. Ракета "Онікс" призначена для знищення плавзасобів, кораблів. Летить вона понад 3000 км/год, на марші вона може підніматися високо для економії палива, а при заході на ціль ракета може летіти 10-15 метрів над водою. Це ускладнює її виявлення та збиття засобами протиповітряної оборони", – зазначив Ігнат.

У Повітряних силах ЗСУ наголосили, що країна-агресор РФ не займається виробництвом ракет Х-22. Однак у ворога є ще суттєвий запас цього озброєння – близько 250 одиниць. Також Ігнат наголосив, що з початку повномасштабної війни Росія випустила по Україні близько 150 ракет Х-22. На жаль, не одну з них поки що не вдалося знищити наявними засобами ППО.

Нагадаємо, окупаційні війська Росії вночі 20 липня атакували дронами та ракетами українські міста: третій день під обстріл потрапила Одещина – там руйнування у місті та області.

Раніше повідомлялося, що під час масованої повітряної атаки по Україні вночі 20 липня російські окупанти направили дрони-камікадзе Shahed-136 по Сумщині. Захисники неба збили два ворожих безпілотники, водночас є й приліт.

Як повідомляв OBOZREVATEL, армія країни-агресора Росії вночі 20 липня атакувала двома крилатими ракетами центр Миколаєва. У місті пролунала серія гучних вибухів, у житловому будинку виникла сильна пожежа, загинула одна людина та постраждали не менше 19, зокрема діти.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader