У Багдаді штурмували і підпалили посольство Швеції – реакція на спалення Корану
Сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада рано вранці четверга, підпаливши його на знак протесту проти очікуваного (вже другого) спалення Корану в Швеції.
Джерело, обізнане з ситуацією, повідомило Reuters, що ніхто з співробітників посольства не постраждав і відмовилося надавати додаткові подробиці. Співробітники посольства Швеції в Багдаді не відразу відповіли на запити про коментарі, а речник міністерства закордонних справ Швеції відмовився від коментарів.
МЗС Іраку засудило цей інцидент і заявило, що уряд Іраку дав вказівку силам безпеки провести швидке розслідування, встановити винних і притягнути їх до відповідальності.
Демонстрацію у четвер скликали прихильники шиїтського священнослужителя Муктади Садра, щоб протестувати проти другого запланованого спалення Корану в Швеції за кілька тижнів, згідно з повідомленнями в популярній групі Telegram, пов’язаній із впливовим священнослужителем та іншими про-Садровими ЗМІ.
Шведське інформаційне агентство TT повідомило в середу, що шведська поліція задовольнила заявку на публічну зустріч біля посольства Іраку в Стокгольмі в четвер.
У заяві йдеться, що заявник хоче спалити Коран і прапор Іраку, повідомляє TT.
За даними ТТ, у демонстрації мали взяти участь двоє людей, тут додали, що одна з них була тією самою людиною, яка підпалила Коран біля стокгольмської мечеті в червні.
У серії відео, опублікованих у групі Telegram One Baghdad, показано, як люди збираються біля посольства близько першої години ночі в четвер (22:00 за Гринвічем у середу), скандують гасла на підтримку Садра та штурмують комплекс посольства приблизно через годину.
"Так, так Корану", - скандували протестувальники.
Пізніше на відео було видно, як з будівлі в комплексі посольства піднімається дим. Reuters не зміг незалежно перевірити справжність відео.
Невідомо, чи був хтось у посольстві під час штурму.
Наприкінці минулого місяця Садр закликав до протестів проти Швеції та висилки шведського посла після спалення Корану в Стокгольмі іракцем.
Шведська поліція звинуватила чоловіка в агітації проти етнічної чи національної групи. В газетному інтерв’ю він описав себе як іракського біженця, який прагне заборонити Коран, центральний релігійний текст ісламу, який мусульмани вважають одкровенням від Бога.
Дві великі акції протесту відбулися біля посольства Швеції в Багдаді після спалення Корану, причому одного разу протестувальники вийшли на територію посольства.
Уряди кількох мусульманських країн, зокрема Іраку, Туреччини, Об’єднаних Арабських Еміратів, Йорданії та Марокко, висловили протести щодо інциденту, а Ірак домагався екстрадиції чоловіка, щоб постати перед судом у країні.