«Велике крадівництво» на Дніпропетровщині: чи має перспективу справа про розкрадання на будівництві доріг
«Велике крадівництво» на Дніпропетровщині: чи має перспективу справа про розкрадання на будівництві доріг

«Велике крадівництво» на Дніпропетровщині: чи має перспективу справа про розкрадання на будівництві доріг

«Велике крадівництво» на Дніпропетровщині: чи має перспективу справа про розкрадання на будівництві доріг

Що стосується причетних тих же персон до розкрадання коштів на «Великому будівництві», то за словами глави САП, тут все впирається в експертизу, з якою в Україні великі проблеми.

У справі про розкрадання грошей під час будівництва доріг у Дніпропетровській області  серед фігурантів медіа називали екс-главу ОВА Валентина Резніченка, колишнього заступника очільника ОПУ Кирила Тимошенка та координатора національної програми «Велике будівництво» Юрія Голика. Чи правильний перелік причетних та, чи має справа перспективу, в інтерв’ю ZN.UA розповів глава САП Олександр Клименко, з яким поговорила Інна Ведернікова.

«В межах цього провадження нині проводять низку експертиз, аби встановити ймовірний розмір завданої шкоди. Коло всіх причетних осіб лише встановлюють. Тому більше про справу не можу сказати нічого. А перспектива залежить від того, які докази ми зберемо. І вона є майже в кожній справі», - зазначив Клименко.

Що стосується «зливів», які можуть трапитися у кожній справі, глава САП заявив, що такі ризики більше загрожують справам, які починають документувати негласно. Наприклад, хабарі тощо.

«Ось навіть у справі за підозрою голови Тернопільської обласної ради та двох заступників голови ОВА цієї ж області в отриманні неправомірної вигоди в нас був витік інформації. Тому певний період часу довелося чекати, щоб приспати пильність. І це спрацювало — фігуранти повернулися до злочинної діяльності, вже після того ми реалізувалися. Та однаково, на мою думку, цей витік завадив нам задокументувати причетність іще одного високопосадовця. До речі, джерело витоку так і не встановили. На жаль, таке трапляється досить часто через те, що САП не є незалежним органом і ми досі не маємо незалежного прослуховування фігурантів. Але там, де вже зафіксовано факт, офіційно йде слідство, ризики нашкодити не такі великі», - зазначив Клименко.

Що стосується причетних до розкрадання коштів на «Великому будівництві», то за словами глави САП, тут все впирається в експертизу. Він пояснив, що проведення експертиз у будівельно-технічній або земельній сфері є найскладнішим, оскільки вони тривають найдовше й черга по них найбільша.

«Нині ще експерти масштабно залучені до оцінки пошкоджень у межах дії закону про компенсацію зруйнованого або пошкодженого житла. Складнощі були й до війни — черга стояла на роки вперед, але зараз їх іще більше», - додав очільник антикорпрокуратури.

При цьому терміни спливають. І замовні експертизи, черга без пріоритетів, недобросовісні експерти – це, по суті, вже давно диверсія на державному рівні.

«Це питання більше не до мене, а до міністра юстиції. Це міністерство атестує експертів і наглядає за якістю роботи експертних установ. Але не думаю, що в держави є якісь об’єктивні причини, щоб за стільки років не навести ладу в цій сфері. Проблеми для всіх сторін очевидні. Ми призначаємо експертизу в одній установі, а захист — у іншій. У підсумку в одній справі маємо кілька експертиз. Часто із взаємовиключними висновками. Плюс у різних провадженнях, у різних органах за тим самим фактом також тривають експертизи. Це хаос і поле для зловживань», - підсумував Клименко.

Нагадаємо, мова йде про справу, в рамках якої детективи розслідують, як одна приватна компанія отримала на дороги в Дніпропетровській області 1,5 мільярда гривень, й таким чином було встановлено рекорд з фінансування відбудови доріг по всій Україні. Підприємство пов'язують з близькою подругою ексголови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка.

У грудні минулого року детективи НАБУ провели обшуки о ексочільника обласної військової адміністрації. Тоді ж НАБУ прийшло і до Голика.

Останній є державним менеджером, який обіймав пост радника прем'єр-міністра Олексія Гончарука в 2019-2020 році, а також був радником глави Дніпропетровської ОВА. Координатором ініційованої президентом програми «Велике будівництво» він став у лютому 2020 року.

Де-юре Голик немає жодної офіційної посади, але де-факто глибоко залучений у ці процеси – у ЗМІ його зазвичай називають «куратором» «Великого будівництва», яке теж в полі зору НАБУ.  Сам він себе характеризує як «консультант» президентського проєкту. Наразі він так само інтегрований у процеси відбудови інфраструктури України. При цьому Кирила Тимошенка вже звільнено з ОПУ, а от «Брабус» Голіка - дуже часто паркується у внутрішньому дворі президентського палацу.

Джерело матеріала
loader
loader