Правоохоронні органи України припинили масштабну "схему" видачі довідок військово-лікарської комісії щодо непридатності до військової служби.
Про це повідомляє "Хвиля", посилаючись на повідомлення прес-служб Нацполіції, СБУ, Офісу генпрокурора.
Проведено близько 100 обшуків у Києві, Київській, Полтавській, Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Житомирській, Івано-Франківській та Черкаській областях.
Так, встановлено, що посадові особи Білгород-Дністровського РТЦК і СП спільно з членами ВВП за посередництва сторонніх осіб за грошову винагороду налагодили схему видачі довідок про визнання особи непридатною до військової служби за станом здоров'я та виключення її з військового обліку.
За свої послуги вони брали від 7 до 10 тисяч доларів. Причому сума залежала від платіжної спроможності замовника, терміновості виїзду за кордон і місця проживання.
Особи, які намагалися уникнути військової служби протягом 1-2 днів ставали на облік у Білгород-Дністровському РТЦК та СП, проходили ВВК та за її "результатами" визнавалися непридатними. Їх також виключали із військового обліку за станом здоров'я.
При цьому, за даними слідства, особи, які намагалися уникнути мобілізації, під час проходження медкомісії навіть не перебували в Білгород-Дністровському, а отримані документи використовували для виїзду за кордон за наданим учасниками схеми маршруту - через міжнародний пункт пропуску "Старокозаче" в Одеській області.
Свою злочинну діяльність співробітники ТЦК та СП намагалися прикрити, знищивши для цього частину службових документів, у тому числі особисті справи, облікові картки та меддокументацію осіб, які непридатні до військової служби, хоча за наказом Міноборони такі документи мають зберігатись не менше 5 років.
За результатами обшуків у Києві та 10 областях правоохоронці виявили та вилучили документацію та інші речові докази.
Крім того, під час проведення обшуків за місцем проживання та у транспортних засобах, якими користуються "ухиляючі", знайшли 13 довідок ВВК за винятком з військового обліку за станом здоров'я та 15 тимчасових посвідчень військовозобов'язаного.
В Офісі генпрокурора наголосили, що слідство триває, вирішується питання щодо повідомлення про підозру причетним до скоєння злочинів особам.
Раніше у Спецкомісії з перевірок військкоматів заявили, що можна попередньо говорити про виявлення ознак незаконного збагачення одинадцяти осіб.