Вже зараз росіяни будуть пробувати робити дві нові точки напруги у світі – на польсько-білоруському кордоні та в Нігері.
Про це у Facebook написав політолог, директор Інституту майбутнього
– Що спільного між Нігером та білоруськими вертольотами над Польщею? Обидва конфлікти мають на меті одну річ: відволікти захід від України, зменшити постачання зброї і спробувати змусити Захід сідати за стіл переговорів. На цьому фоні дуже важлива заява США, що поява Вагнера в Польщі дорівнює застосування 5 статті НАТО, але це не означає що після заяви різко зменшується люфт для росіян, – пише він.
Денисенко зазначає, що росіяни вчинятимуть провокації з чужої країни. За його словами, будуть прикордонні провокації, підняття ставок і обов’язкові погрози ядерною зброєю.
– Поки важко зрозуміти логіку Лукашенка, але вона, судячи з усього, зводиться до двох пунктів: 1. Ніякої великої війни не буде; 2. Ця ситуація – шанс для нього знову стати людиною, якій тиснуть руки світові лідери. Другий пункт мало реальний, але ми всі пам’ятаємо, як Каддафі, після ізоляції, став кращим другом Європи, але, правда, потім погано закінчив.
Отже, поки, все виглядає так, що ми знаходимося в початковій точці цього конфлікту і найвірогідніший сценарій: наступні пару місяців конфлікт буде наростати, – пояснює Денисенко.
Він зауважує, що вірогідність серйозних бойових зіткнень невелика, але великою є загроза гри ядерними мускулами. При цьому, Україна змушена буде тримати доволі великі резерви на півночі та північному заході, “бо дзеркальне повторення Шебекіно ніхто не виключає”.
– Щодо Нігера, то ця країна дає майже третину урану від всього споживання ЄС (перш за все для Франції). Заява хунти про те, що вони зупиняють експорт урану в Європу і підготовка наземної операції Францією (на території країни є французька воєнна база, між іншим) створює доволі складну ситуацію перш за все для французів. Для Франції, увʼязатися в війну в Нігері, на фоні того, що сусідні Малі та Буркіна Фасо заявили, що наземну операцію розглядають, як вторгнення на їхню територію, може означати втягування в серйозний конфлікт в великій частині Африки, – каже Денисенко.
Зокрема, як стверджує політолог, росіяни зможуть там воювати виключно силами ПВК Вагнера, що є плюсом для України.
– Логіка Путіна в таких конфліктах дуже проста: він дає певну воєнну допомогу і закликає лідера триматися до останнього (логіка спрацювала з Мадуро і Асадом). Зрештою, зараз йому потрібно виграти час і створити поле для підняття ставок. Тепер багато чого залежатиме саме від французької армії і її готовності до швидкого вирішення конфлікту, – наголошує Денисенко.
Експерт підсумовує та каже, що до зернової угоди, ЗАЕС і ядерного шантажу Росія додала дві точки для спроб підняття ставок. І це, на його думку, говорить про те, що осіннє “вікно для переговорів” майже закрите.
– Одним з важливих моментів буде оголошення чи не оголошення мобілізації під соусом допомоги Білорусі. Правда, дзеркальний жест має зробити і Лукашенко, – говорить він.
Але, як би там не було, Україні потрібно готуватися, як мінімум, до кількох дуже важливих речей:
- почнеться велика інформаційна війна в країнах Заходу. Суть цієї війни зводиться до формули: “навіщо давати стільки Україні, нам треба подумати про власну безпеку”, особливо на фоні виборів у Польщі;
- Україні вже зараз потрібно більш активно готуватися до складної зими;
- потрібно бути готовим до оголошення Росією нової хвилі мобілізації зараз (в Путіна є час до жовтня, далі вибори).