Тактика контрнаступу ЗСУ змінилася: українцям пояснили, що пішло не так
Тактика контрнаступу ЗСУ змінилася: українцям пояснили, що пішло не так

Тактика контрнаступу ЗСУ змінилася: українцям пояснили, що пішло не так

У західній пресі з'явилися публікації з критикою ЗСУ через те, що вони не застосовують тактики НАТО, а правлять свої правила гри. Це насамперед пов'язано з мінними полями та перевагою ворога у повітрі, і служить для порятунку життів особового складу української армії.

Про це в ефірі Politeka Online розповів військовий експерт Сергій Грабський.

За його словами, західні аналітики та журналісти у своїх публікаціях начебто не помічають різниці, критикуючи ЗСУ. Справа в тому, що жодна армія країн НАТО не воювала за таких умов, як українці, і не розпочинала наступальних операцій без переваги в повітрі.

"Тому як би переносити та копіювати ті алгоритми бойових дій, яким навчалися наші хлопці на Заході, я б не став. Це було категорично неправильно. Знову ж таки треба розуміти, що там концепція цих операцій передбачає безапеляційну підтримку з повітря, чого ми не маємо. А ми діємо в умовах масованої артилерійської протидії супротивника. Росія має можливість лупити по великих площах, що викликає у нас необхідність розосередження сили, діючи такими невеликими групами, щоб не наражати на небезпеку великі підрозділи", - говорить Сергій Грабський.

За його словами, ЗСУ діють як би на вимотування російської армії, системно знищуючи артилерію ворога, завдаючи точкових ударів по артилерії, і завдаючи точкових ударів по базах і складах росіян, щоб знизити їхню ефективність.

"Ми використовуємо тактику дрібних груп і, як кажуть, проведення тактики зачистки кожної позиції, що пов'язано з дуже високою напругою бойових дій, та необхідності проводити ретельні операції, які забирають колосальну кількість часу, але іншого вибору немає”, - підсумував експерт.

Останні новини України:

Теги за темою
Збройні сили України НАТО
Джерело матеріала
loader
loader