/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fc9ec0d472c73df6d259c4184456a5386.jpg)
Додаткові системи ППО та танки: Німеччина передала Україні чергову допомогу
Німеччина сьогодні, 9 серпня, відзвітувала про передачу Україні ще двох пускових установок ЗРК Patriot. Про це йдеться на сторінці уряду Німеччини.
У новий пакет допомоги увійшли:
- 10 гусеничних всюдиходів підвищеної прохідності Bandvagn 206
- 6 525 снарядів калібру 155 мм
- матеріали для знешкодження вибухонебезпечних предметів
- п’ять машин прикордонної охорони
- чотири розвідувальних дрони VECTOR
- 1163 біноклів
- шість тягачів 8x8 HX81 і п'ять напівпричепів
- дві вантажно-розвантажувальні машини 8x6
- 100 кулеметів MG5э
- 40 тисяч аптечок
- Також зі складів Бундесверу буде передано Україні 20 тисяч захисних окулярів.
В уряді зазначили, що поставки відбуваються з галузевих запасів, що фінансуються німецькими фондами для нарощування потенціалу безпеки. Деякі поставки потребують модернізації або виробництва тривають; також проводяться навчальні заходи.
Також Німеччина підтвердила, що Україна отримає 25 танків Leopard 1 на додаток до тих, які були обіцяні раніше. Цю техніку ФРН викупила в бельгійської приватної збройової компанії OIP Land Systems.
Міністерство оборони Німеччини заявило у коментарі DW, що планує передати ці Leopard 1 Збройним силам України. Пізніше у відомстві уточнили, що йдеться про 25 основних бойових танків, два навчальні Leopard 1 і п'ять броньованих ремонтно-евакуаційних машин.
Згодом невідомим покупцем виявився німецький концерн Rheinmetall, який придбав 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems і збирається відремонтувати їх на заводах концерну в Дюссельдорфі, щоб потім відправити Україні.

