Палеонтологи представили новий вид давно вимерлих китів, і вони були справжніми карликами порівняно з іншими базилозаврами.
Вчені представили результати нового дослідження в журналі Communications Biology, згідно з яким виявлені останки стародавньої морської тварини належать до нового невідомого раніше виду. Цей стародавній кит прожив недовге життя і враховуючи, що його виявили в Єгипті, то він отримав ім'я на честь фараона Тутанхамона, пише Live Science.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Палеонтологи виявили в охоронюваній території Ваді-ель-Райан в оазисі Файюм, Єгипет, останки вимерлого невідомого раніше виду китів. Як показав аналіз, цей кит жив 41 млн років тому, якраз у той час, коли предки сучасних китів завершували свій еволюційний перехід із життя на суші до життя в океані.
Учені припускають, що за життя стародавній кит мав довжину 2,5 метра і важив приблизно 187 кг. Новий вид вимерлих морських істот отримав назву Tutcetus rayanensis на честь місця, де виявили останки, а також на честь фараона Стародавнього Єгипту Тутанхамона. Як відомо, цей фараон прожив лише 18 років і як показало дослідження останків стародавнього кита, він також помер у ранньому віці.
Tutcetus rayanensis належить до сімейства китоподібних тварин, що повністю жили у воді, під назвою базилозавриди. За словами вчених, виявлений вид китів був найменшим серед усіх відомих базилозаврів. Довжина цих стародавніх морських істот становила від 4 до 18 метрів.
За словами Хешама Саллама з Американського університету в Каїрі, Єгипет, аналіз збереженого черепа показав, що морська тварина померла, не ставши повністю дорослою.
"Цей кит прожив недовге життя і помер дуже молодим, так само, як і фараон Тутанхамон", — каже Саллам.
Дослідники також змогли з'ясувати, чим харчувався молодий доісторичний кит Тетіс, який жив у стародавньому океані. Аналіз зубів показав, що тварина харчувалася переважно рибою, кальмарами, восьминогами та іншою здобиччю, яка плавала не дуже швидко.
За словами вчених, цей кит помер набагато раніше, ніж помирали відомі базилозаври і в цьому плані він також унікальний. За словами Саллама, базилозаври набули потрібних властивостей для того, щоб повністю жити у воді. У них було обтічне тіло, сильний хвіст, ласти і хвостовий плавник.
З огляду на невеликі розміри цього базилозавра та його коротке життя, вчені вважають, що таким чином могла відбутися адаптація до зміни клімату, коли на Землі 42 млн років значно підвищилася температура.
Фокус уже писав про те, що в океані ховається риба з прозорою головою і очима, що обертаються. Ця чарівна і вельми дивна істота мешкає в сутінковій зоні океану на глибині від 600 до 700 метрів.