![Українцям відповіли, чи можна стягнути аліменти з безробітних](https://thumbor.my.ua/PTRgOGrgsjQgEJLdIGspRCq_Oss=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F2335bdd270f493e4eaa2869d2ad104a0.jpg)
Українцям відповіли, чи можна стягнути аліменти з безробітних
Незважаючи на війну, аліменти в Україні не скасували. При цьому законодавчо не передбачено звільнення з обов'язку утримувати дітей для непрацюючих батьків.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України.
Заборгованість по аліментах, присудженим у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів отримував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення. Крім того, це не залежить від того, де було отримано такий заробіток (дохід) – в Україні чи за кордоном.
Якщо боржник не має доходів і не працює, а виконавець не має відомостей про сплату аліментів, то нарахування заборгованості триватимуть на підставі розміру середньої зарплати працівника для даного регіону.
![Долги, алименты, Украина](https://thumbor.my.ua/38go6wfNc8jd4FJO0tSfORAwII4=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F62db8c5a871ececa31814ab58215fd3f.jpg)
При цьому стягнення може бути звернене виключно за рішеннями про стягнення аліментів, відшкодування збитків, заподіяних каліцтвом або іншим пошкодженням здоров'я, а також втратою годувальника на допомогу з державного соціального страхування з тимчасової непрацездатності, безробіття або на допомогу особам з інвалідністю з дитинства.
Тобто якщо боржник перебуває на обліку в Центрі зайнятості, то з допомоги, яку він отримує, стягуватимуться аліменти.
Покарання для боржників за аліментами
Особам, які ухиляються від сплати аліментів, загрожує цивільна, адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. Все залежить від того, наскільки велика заборгованість.
![должники по алиментам](https://thumbor.my.ua/wCkLLjIazszda_QqD3rS_dbk-is=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F2759e5c277fc11b9a652fbfd4c48fbbb.jpg)
За несплату аліментів у відсотках від суми заборгованості до боржників застосовуються такі штрафи:
- понад рік – 20%;
- понад два роки – 30%;
- понад три роки – 50%.
Якщо сума заборгованості вища за суму платежів за 4 місяці, то виконавець має право винести мотивовані постанови, згідно з якими боржнику:
- Тимчасово обмежують право виїзду за кордон,
- Тимчасово обмежують право керування транспортними засобами;
- Тимчасово обмежують право користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолодженою зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями металевими снарядами несмертельної дії;
- Тимчасово обмежують декларація про полювання.
Ці обмеження знімаються, якщо заборгованість за аліментами буде закрито у повному обсязі.
Нагадаємо, раніше Кабмін запропонував запровадити норму, яка дозволить забирати у боржників їхні депозити у рахунок погашення боргу.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)