Поява чорних дір: учені виявили нову особливість цих загадкових об'єктів
Поява чорних дір: учені виявили нову особливість цих загадкових об'єктів

Поява чорних дір: учені виявили нову особливість цих загадкових об'єктів

Згідно з новим дослідженням, чорні діри "воліють" мати певні маси перед зіткненням.

Учені вивчили частоту гравітаційних хвиль і дійшли висновку, що ці об'єкти здебільшого набирають від 9 до 16 мас Сонця перед тим як об'єднатися, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Уже 8 років вчені можуть вивчати гравітаційні хвилі за допомогою спеціальних детекторів на Землі. Вони з'являються, зокрема, і під час зіткнення двох відносно невеликих чорних дір. Частота гравітаційних хвиль збільшується в міру того, як дві чорні діри зближуються по спіралі, перш ніж зіткнутися і злитися. Частота цих хвиль пов'язана з масою двох чорних дір, яку можна виміряти за допомогою гравітаційних хвиль.

Чорні діри зоряної маси з'являються після смерті величезних зірок, які не перетворилися на нейтронну зірку. В останньому випадку відбувається вибух наднової, а потім стиснення залишку зірки під дією гравітації. Але чорні діри з'являються не внаслідок вибуху наднових. Величезні зірки, що помирають, не мають у такому разі енергії, щоб протистояти найсильнішій гравітації, яка їх перетворює на чорну діру.

Маса такої чорної діри пов'язана з вихідною масою колишньої зірки. Тому у Всесвіті існують різні чорні діри зоряної маси. Але на сьогодні виявили чорні діри, маса яких або у 8-9 разів, або в 14-16 разів більша за масу Сонця. З якоїсь причини досі не знайдено чорних дір, що мають проміжні в цьому діапазоні маси.

Нове дослідження, опубліковане у виданні The Astrophysical Journal Letters, було спрямоване на розв'язання питання з такими "уподобаннями" в масах у чорних дір. За словами вчених, як показало дослідження, завжди існує розрив у масах чорних дір між 9 і 16 масами Сонця. І це пов'язано з тим, що відбувалося всередині зірки до того, як вона перетворилася на чорну діру. Злиття чорних дір є продуктом масивних подвійних зоряних систем. У такій системі може з'явитися дві чорні діри, які в кінцевому підсумку зливаються одна з одною.

За словами вчених, через складні процеси, які відбуваються всередині зірок перед їхньою смертю, зірки тільки з певною масою можуть перетворитися не на нейтронну зірку, а на чорну діру. Таким чином у подвійній системі найчастіше з'являються чорні діри, які мають масу або в 9, або в 16 разів більшу за масу Сонця. І після цього відбувається їхнє зіткнення.

Фокус уже писав про зірку "з розбитим серцем". Астрономи з'ясували, у чому секрет її дивного "серцебиття". Вчені виявили величезні приливні хвилі висотою в мільйони кілометрів, які обрушилися на далеку зірку.

Також Фокус писав про те, що вчені змогли підтвердити одну з двох версій, що описують появу величезних чорних дір у ранньому космосі.

Нагадуємо, що в результаті недавнього експерименту вчені змогли вперше побачити таке явище, як квантова суперхімія. Приблизно 20 років здійснювалися спроби це зробити, але вони були безуспішними, як уже писав Фокус.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader