Україна не може підтвердити стрілянину Росії по судну, яке прямувало до Ізмаїлу
Україна не може підтвердити стрілянину Росії по судну, яке прямувало до Ізмаїлу

Україна не може підтвердити стрілянину Росії по судну, яке прямувало до Ізмаїлу

Україна не може підтвердити правдивість інформації Міноборони Росії про примусовий огляд у Чорному морі судна SUKRU ORKA, який прямував у порт Ізмаїла. Наразі балкер рухається у напрямку Румунії. Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

- Україна не може підтвердити достовірність викладеної інформації. Однак сам факт спекуляції навколо цього судна з метою залякувань та перешкоджання руху торгівельних суден — є грубим порушенням росією норм міжнародного права, — написав він у своєму фейсбуці.

За словами Кубраков, наразі балкер SUKRU ORKA рухається у напрямку Суліни. Міністр закликав капітанів суден, які прямують в напрямку до/з українських морських портів, рухатися якомога ближче до узбережжя північно-західної частини Чорного моря, територіальними водами Туреччини, Румунії та Болгарії.

Також Олександр Кубраков закликав Міжнародну морську організацію (ІМО) та партнерів жорстко відреагувати на дії Росії, докласти всіх зусиль для припинення терору в Чорному морі та вжити заходів до РФ як країни-члена ІМО.

За словами міністра, дії Росії є нехтуванням принципами свободи судноплавства, закріпленими Конвенцією ООН з морського права 1982 року, а також порушенням норм Міжнародної конвенції з охорони людського життя на морі, 1974 року, депозитарієм якої є Міжнародна морська організація. 

- Цей акт є відвертим зневажанням прав чорноморських держав на вільне судноплавство та прав іноземних суден на мирний прохід територіальним морем прибережних країн, — зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі загальнонаціонального телемарафону також заявила, що ніхто з офіційних джерел, окрім Міноборони Росії, не підтвердив інформацію про обстріл суховантажу "Сукра Окан".

- На сьогодні ми маємо тільки єдине — демонстрацію агресії Міністерства оборони Російської Федерації. Вони всіма силами намагаються позначити своє панування в Чорному морі, нібито вони здатні зупинити судно, підняти авіацію і нічого їм за це не буде, — сказала вона.

Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк назвав цілеспрямований обстріл і примусовий огляд Росією міжнародного цивільного суховантажу “актом піратства”.

- Цей прецедент зі спробою запровадження «каперського права» вимагає чіткої юридичної фіксації, встановлення всіх осіб і визнання факту скоєння злочину з боку міжнародної спільноти. Україна зробить усі необхідні висновки й обере оптимальну відповідь, - написав він у твіттері.

Удень 13 серпня Міноборони Росії заявило, що близько 6.40 у південно-західній частині Чорного моря патрульним кораблем Чорноморського флоту «Василий Быков» було виявлено суховантажне судно «Сукра Окан» під прапором Палау, що прямував в український порт Ізмаїл. На вимогу зупинки для огляду на перевезення заборонених вантажів капітан суховантажу не відреагував. Для примусової зупинки судна з російського бойового корабля було відкрито попереджувальний вогонь з автоматичної стрілецької зброї. Також з корабля було піднято гелікоптер Ка-29 з групою російських військовослужбовців. За результатами радіопереговорів, судно застопорило хід, оглядова група висадилася на суховантажне судно. Після завершення роботи оглядової групи на борту «Сукра Окан» судно продовжило рух до порту Ізмаїл.

За даними турецького журналіста Турхана Бозкурта, російський корабель перехопив вантажне судне ŞUKRU OKAN під прапором Туреччини у міжнародних водах на північний захід від Стамбула, приблизно за 30 морських миль від узбережжя Туреччини.

Теги за темою
Чорне море
Джерело матеріала
loader
loader