Колапс адміністративної юстиції довжиною в 11 років
Колапс адміністративної юстиції довжиною в 11 років

Колапс адміністративної юстиції довжиною в 11 років

У зв’язку із ліквідацією ОАСК, кожному судді Київського окружного адміністративного суду (куди за законом передаються матеріали) додали по 2,46 тис. справ. Їх, враховуючи нормативи ВРП, доведеться розглядати понад 11 років.

Інформацію щодо стану виконання Закону «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» надали у Київському окружному адміністративному суді (лист від 07.08.2023 №02-47/9212/23) на запит адвоката Володимира Богатиря.

Як повідомили в КОАС, передачі на їхній розгляд підлягали близько 64 тисячі справ та матеріалів, що перебували у провадженні ОАСК, а також близько 300 тисяч справ, які передані до архіву. Фактично станом на сьогоднішні передано близько 32 тис. адміністративних справ та матеріалів.

Станом На 7 серпня 2023 року у КОАС затверджено штат у кількості 25 суддів, фактично у штаті суду перебуває 26 суддів, з яких 3 судді відряджені, 3 судді перебувають у відпустці по догляду за дитиною, та 91 штатна одиниця працівників апарату суду.

«Якщо виходити з того, що в цій установі працюватимуть усі 26 суддів, кожен з них через ліквідацію ОАСК отримав додатково 2461,5 матеріалів справ, що підлягають розгляду», - прокоментував наведені цифри В.Богатир. Він також нагадав, що у 2020 році Вища рада правосуддя затвердила показники середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів. Згідно з ними, в окружних адміністративних судах у середньому необхідно 567 хвилин для розгляду справи.

«Таким чином, кожному судді в КОАС необхідно 23,26 тис. додаткових годин, аби «вичистити авгієві стайні» ОАСК, - рахує В.Богатир. - Якщо взяти до уваги 40-годинний робочий тиждень і середню кількість робочих днів у році, виходить, що судді працюватимуть без відпустки додатково близько 11,5 років».

«Зрозуміло, що ці цифри слід сприймати як гіпотетичні. Адже Київський міський окружний адміністративний суд напевно буде створений раніше. Втім, вони яскраво характеризують глибину адміністративного колапсу, в якому опинилася Україна. І без вирішення проблеми (оптимізації процедури розгляду справ, збільшення чисельності суддів тощо), забезпечити право людей на доступ до адміністративного правосуддя буде неможливо», - додав адвокат.

Також в КОАС повідомили, що з моменту утворення (1 жовтня 2008 року) до 7 серпня 2023 року суддями було розглянуто 139780 адміністративних справ і матеріалів.

ВОЛОДИМИР БОГАТИР, адвокат, Заслужений юрист України

Джерело матеріала
loader
loader