IBM представила чип зі штучним інтелектом, який працює як людський мозок. У компанії обіцяють високу ефективність пристрою, який не споживатиме багато енергії.
Щоб досягти високих показників, у корпорації використовували нейрозв’язки – подібні можна зустріти в мозку людини.
– На відміну від комп’ютерів, людський мозок здатний досягати виняткової продуктивності за мінімальної енергії, – заявив співробітник дослідницької лабораторії IBM Танос Васілопулос.
У теорії, новий чип завдяки своїй низькій енерговитратності може посилити можливості смартфонів, авто і комп’ютерів – вони зможуть виконувати більше завдань.
Новинка торкнеться і хмарних сховищ – сервіси для обчислення будуть менше споживати енергії та зменшать викиди вуглекислого газу. Центри обробки споживають величезну кількість ЕЕ – порівняти можна з витратами міста середнього розміру.
Утім, зараз чипсети встановлюють не тільки в електронні пристрої – є ентузіасти, які імплантують їх собі під шкіру. Програмістка зі США – це потрібно, щоб без телефону і ключів розплачуватися за проїзд і відчиняти двері будинку. Дівчина зізналася, що не всі чіпи працюють.