Готові піти на поступки: ООН домовляється з Кремлем про відновлення зернової угоди, — Bild
Готові піти на поступки: ООН домовляється з Кремлем про відновлення зернової угоди, — Bild

Готові піти на поступки: ООН домовляється з Кремлем про відновлення зернової угоди, — Bild

За словами журналістів, генсек ООН Антоніу Гуттеріш написав листа міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, в якому запропонував угоду, що складається з чотирьох пунктів.

В ООН намагаються домовитися з Росією про відновлення зернової угоди. Так, організація запропонувала Кремлю поступки. Про це пише видання Bild.

За словами журналістів, генсек ООН Антоніу Гуттеріш написав листа міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, в якому запропонував угоду, що складається з чотирьох пунктів. Серед них:

  • Перший пункт — ЄС скасує введені торік санкції проти "Россільгоспбанка" і дозволить йому обійти обмеження, пов'язані з відключенням від SWIFT. За словами журналістів, у ЄС заявили, що дійсно готові піти на це.
  • Другий пункт — надання страховки російським вантажним кораблям від атак України під час руху в Чорному та Азовському морях. Цим займатиметься компанія, яку фінансуватиме ООН безпосередньо, а також нібито британська фірма Lloyd's.
  • Третій пункт — сприяння частковому поверненню активів Росії, які були заморожені через європейські санкції. Приміром, винятки будуть надані російським компаніям з виробництва добрив.
  • Четвертий пункт — російським кораблям, які перевозять продукти харчування і добрива, хочуть знову дозволити швартуватися в портах країн ЄС. Відповідні переговори вже провели з Німеччиною, Бельгією, Іспанією та Нідерландами.

За словами журналістів, вони звернулися до Офісу генсека ООН Антоніу Гуттеріша по коментар, однак відповіді поки що не отримали. Однак, як повідомляється, керівництво РФ уважно вивчає лист. У Кремлі сумніваються в тому, що запропоновані послаблення можливо технічно реалізувати.

Нагадаємо, що глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав найперспективніший шлях вивезення зерна з України. За його словами, погляди Вашингтона і Києва щодо транспортування зерна з України збігаються.

Також 5 вересня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган назвав дві специфічні вимоги Кремля для відновлення зернової угоди. За його словами, Росія щорічно експортує 120-130 млн тонн зерна, але російські банки відключені від системи SWIFT, і тому транзакції неможливі.

Теги за темою
війна ООН Чорне море
Джерело матеріала
loader
loader