Країни "Великої двадцятки" (G20) опублікували спільне комюніке, в якому згадується про війну в Україні.
Про це повідомляє The Hindustan Times із посиланням на текст підсумкової декларації саміту G20, пише Укрінформ.
"Про війну в Україні, нагадуючи про дискусію на Балі, ми повторили наші національні позиції та резолюції, прийняті в Раді Безпеки ООН та Генеральної Асамблеї ООН, і наголосили, що всі держави повинні діяти відповідно до цілей та принципів Статуту ООН у всій його повноті . Згідно зі Статутом ООН, всі держави повинні утримуватися від загрози силою або її застосування з метою захоплення територій проти територіальної цілісності, суверенітету чи політичної незалежності будь-якої держави", - йдеться у декларації.
Також у документі зазначено неприпустимість застосування чи загрози застосування ядерної зброї. Країни "Великої двадцятки" звернули увагу, що війна в Україні приносить людські страждання та додаткові негативні наслідки щодо глобальної продовольчої та енергетичної безпеки, ланцюжків постачань, макрофінансової стабільності, інфляції та зростання.
У комюніке підкреслюється, що все це ускладнило політичне середовище для країн, що особливо розвиваються, і найменш розвинених, які ще оговтуються від пандемії COVID-19. При цьому наголошується, що були різні погляди та оцінки ситуації.
У декларації лідери наголосили, що нинішня ера не повинна бути ерою війни. У зв'язку з цим країни G20 закликали всі держави дотримуватися принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність та суверенітет, міжнародне гуманітарне право та багатосторонню систему, що гарантує мир та стабільність.
"Мирне вирішення конфліктів та зусилля щодо вирішення криз, а також дипломатія та діалог критично важливі", - йдеться у заяві.
Також зазначено, що країни "Великої двадцятки" мають намір об'єднати зусилля щодо подолання негативного впливу війни на світову економіку.
"Ми будемо вітати всі конструктивні ініціативи, спрямовані на підтримку всеосяжного, справедливого та тривалого миру в Україні, який відповідатиме всім цілям та принципам Статуту ООН для сприяння мирним, дружнім та добросусідським відносинам між націями у дусі "Одна земля, одна родина, одне майбутнє ", - йдеться у тексті декларації.
Слід зазначити, що у декларації не йдеться про засудження дій Росії, яка розв'язала війну проти України.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що президент США Джо Байден на саміті G20 намагався переконати найбільші світові економіки підтримати Україну.