Державна служба статистики України та Міністерство цифрової трансформації спільно запустили пілотне опитування про зайнятість та безробіття українців. Пілотний – тому що подібний проєкт вперше відбувається в онлайн-форматі.
Онлайн-опитування стало важливим кроком на шляху цифровізації Держстату, аби інформацію з його реєстрів можна було отримувати в реальному часі, а також швидко її аналізувати й обробляти. Як повідомили в Мінцифри, долучитися до опитування зможуть українці віком від 15 років з будь-якої країни світу, що дуже актуально під час повномасштабної війни.
Пілотний проєкт направлений на збір інформації про рівень та причини безробіття в країні, а також інші питання – зокрема напрями зайнятості та способи пошуку роботи. Уся отримана інформація під час онлайн-опитування деперсоналізована й використовуватиметься тільки в статистичних цілях. Долучитися можна за посиланням.
Аби прийняти участь у такому опитуванні, потрібно лише мати смартфон або компʼютер. Авторизація відбувається через застосунок Дія, BankID, апаратний чи файловий ключ.
Переведення державних соцопитувань в онлайн-формат дозволить зекономити бюджетні кошти, час населення та зусилля інтерв’юерів. До того ж, це не лише спростить збір інформації, але й пришвидшить її обробку.
“Один з етапів трансформації Державної служби статистики – упровадження онлайн-опитувань. Вони значно економлять час та бюджетні кошти порівняно з традиційним збором статистичних даних", – зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Пріоритетом під час цифровізації Держстату його голова Ігор Вернер назвав автоматизацію процесу збору, обробки й поширення офіційної державної статистичної інформації. А запуск онлайн-опитувань став одним з важливих кроків у цьому напрямку.
Раніше OBOZREVATEL повідомляв про ріст рівня безробіття в Україні у 2022 році. На тлі руйнування підприємств, зниження економічної активності бізнесу в умовах високих ризиків та вимушеної міграції мільйонів українців без джерел доходу залишилися 25,8% громадян.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!