У Великій Британії 10 вересня у віці 79 років пішов із життя відомий ембріолог і генетик Іен Вілмут. Він був одним із творців першого у світі клонованого ссавця – знаменитої овечки Доллі.
Про це пише BBC. Відомо, що причиною смерті науковця стали ускладнення хвороби Паркінсона.
Експеримент зі створення клону ссавця, який прославив Вілмута та його колег, провели 1996-го у Рослінському інституті в Шотландії.
Вчені під час експерименту здійснили 277 спроб клонування, використавши клітину молочної залози мертвої дорослої вівці для створення живої тварини, генетично ідентичної донору. У 29 випадках почали формуватися ембріони – і лише один із них вижив. Овечка Доллі прожила шість років, потім її приспали через виявлені захворювання. Доллі народила шість ягнят.
Іен Вілмут за свою роботу був посвячений у лицарі. До 2012 року він працював в Единбурзькому університеті, а потім пішов на пенсію.
У 2006 році була опублікована його книга "Після Доллі: Використання та зловживання клонуванням людини", написана у співавторстві з Роджером Хайфілдом .
Нагадаємо, що із 1997 року "батьком" Доллі вважався Іен Вілмут. Проте 2006 року учений зізнався в суді, що творцем Доллі був не він. Вілмут підкреслив, що він очолював команду, але на "66%" експеримент з клонуванням Доллі був заслугою іншого фахівця по клітинному циклу – Кіта Кемпбелла.
Кемпбелл почав займатися питаннями клонування ще 1991 року. Він був професором розвитку тварин у Ноттінгемському університеті. У 2008 році Кемпбелл отримав премію Шоу з медицини та наук про життя разом із Іеном Вілмутом і Сін'я Яманакою за "їхню роботу з диференціації клітин у ссавців".
Кіт Кемпбелл помер у Великій Британії на 59-му році життя 2012 року.
Як повідомляв OBOZREVATEL, відомий український вчений, релігієзнавець, письменник та історик Ігор Козловський, який пережив російський полон, помер у віці 69 років. Уночі 6 вересня в нього стався серцевий напад.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!