Спікер МакКарті розпочав процедуру імпічменту президента США Байдена
Спікер МакКарті розпочав процедуру імпічменту президента США Байдена

Спікер МакКарті розпочав процедуру імпічменту президента США Байдена

Спікер МакКарті розпочав процедуру імпічменту президента США Байдена

Республіканці звинувачують президента у корупції та згадують Україну

Спікер Палати представників США Кевін МакКарті 12 вересня оголосив про початок процедури імпічменту президента Джо Байдена. Він звинуватив американського лідера у «культурі корупції». За словами чиновника Палати представників, знайомого з планами, офіційне розслідування буде зосереджене на закордонних бізнес-справах його сина Хантера Байдена (зокрема, в Україні), а також на тому, чи був президент причетний до цих угод і чи отримував він від них вигоду, повідомляє Bloomberg.

Республіканські законодавці також засудили Байдена за «озброєння» Міністерства юстиції, яке розпочало федеральне переслідування колишнього президента Дональда Трампа за спроби скасувати результати виборів 2020 року.

МакКарті не дав чітких пояснень щодо розслідування імпічменту, але стверджував, що проти Байдена існують «серйозні і достовірні звинувачення». Оголошення про імпічмент швидко викликало похвалу з боку республіканських прихильників жорсткої лінії і презирство з боку демократів.

Представник республіканців Марджорі Тейлор Грін аплодувала «сильному лідерству» МакКарті. Сенатор-демократ Елізабет Уоррен відкинула це як «політику на стероїдах» та заявила, що «МакКарті схилився перед купкою екстремістів, які коштуватимуть йому роботи».

Якщо республіканці в Палаті представників досягнуть успіху, Байден стане четвертим президентом США, якому буде оголошено імпічмент. Трамп, його попередник, двічі піддавався імпічменту Палатою представників, але не був засуджений Сенатом.

Республіканці у Палаті представників мають перевагу лише у 10 місць, а 18 республіканців у Палаті представників представляють райони, у яких Байден виграв у 2020 році, в тому числі п'ять округів у таких місцях, як Нью-Йорк і Каліфорнія, де чинний президент хоче проводити кампанії з питань економіки та місцевих проблем. Помірковані республіканці з цих округів, зокрема Брайан Фіцпатрік з Пенсильванії та Дон Бейкон з Небраски, висловили занепокоєння щодо проведення розслідування в порядку імпічменту без вагомих доказів правопорушень з боку президента.

МакКарті заявив, що розслідування в порядку імпічменту дає законодавцям Палати представників сильнішу позицію, щоб вимагати банківські записи та іншу документацію від сім'ї Байденів. Він сказав, що доручив голові Комітету з нагляду Джеймсу Комеру очолити розслідування в координації з головою судової палати Джимом Джорданом.

У Білому домі відкинули припущення, що дії Байдена заслуговують на розслідування.

«Чи запитає хтось спікера МакКарті, чому розслідування щодо імпічменту є «наступним логічним кроком?» Розслідування, проведене Палатою представників Республіканської партії, не виявило жодних доказів правопорушень з боку президента. Насправді, їхні власні свідки свідчать про це, а їхні власні документи не виявили жодного зв'язку з президентом», – заявив речник офісу юрисконсульта Білого дому Ієн Семс. 

До того ж, будь-яка спроба імпічменту Байдена наштовхнеться на глибокий скептицизм у Сенаті. Джон Тьюн, другий за рангом лідер республіканців у Сенаті, заявив журналістам 12 вересня, що не вважає, що «було б вигідно» форсувати процес над Байденом у Сенаті.

«Моє рішення для зміни ситуації – це перемога на виборах, і я думаю, що ми повинні зосередитися на цьому. Але він [МакКарті] перебуває під великим тиском з боку республіканців у Палаті представників», – сказав Тьюн.

Нагадаємо, що Білий дім створив оперативний штаб для реагування на ймовірний запит республіканців щодо імпічменту президента Байдена. Туди увійшли два десятки юристів, помічники законодавців і співробітники зі зв'язків з громадськістю. 

За даними POLITICO, у Білому домі вважають, що Байден отримає більше користі від цього розслідування, ніж республіканці. 

Джерело матеріала
loader