Росія закликала Міжнародний суд ООН відмовитися від розгляду позову про геноцид в Україні
Росія закликала Міжнародний суд ООН відмовитися від розгляду позову про геноцид в Україні

Росія закликала Міжнародний суд ООН відмовитися від розгляду позову про геноцид в Україні

Росія закликала Міжнародний суд ООН відмовитися від розгляду позову про геноцид в Україні

Представник РФ заявив, що якщо немає доказів геноциду, то не треба розглядати порушення Конвенції ООН про геноцид

18 вересня Росія звернулася до Міжнародного суду ООН в Гаазі з проханням припинити розгляд справи за позовом України, яка оскаржує аргументи Москви про те, що її повномасштабне вторгнення в Україну було здійснене з метою «запобігання геноциду в Луганській і Донецькій областях України». Запит Росії був зроблений на початку слухань, які відбудуться з 18 по 27 вересня. 

Російські офіційні особи продовжують звинувачувати Україну у вчиненні геноциду. 18 вересня представник Росії у суді повторив звинувачення, що «русофобський і неонацистський режим у Києві» використовує Конвенцію ООН про геноцид 1948 року, учасниками якої є обидві країни, як привід для «затягування» справи в суді, повідомило Reuters.

Слухання, що триватимуть до 27 вересня, не заглиблюватимуться в суть справи, а зосереджуватимуться на юридичних аргументах щодо юрисдикції. Конвенція визначає геноцид як злочини, вчинені «з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку».

«Україна наполягає на тому, що геноциду не було. Одного цього має бути достатньо, щоб відхилити справу. Тому що згідно з практикою суду, якщо не було геноциду, то не може бути і порушення Конвенції про геноцид», – заявив у вступному слові представник Росії в суді Гєннадій Кузьмін та закликав суддів відмовити у розгляді справи.

19 вересня Україна представить аргументи, чому суд має юрисдикцію продовжувати розгляд справи. 20 вересня суд також заслухає представників 32 інших держав, які підтримують аргументи України про те, що суд має юрисдикцію для продовження розгляду справи.

Україна вже подолала одну перешкоду, оскільки суд прийняв попереднє рішення на її користь у березні минулого року. На підставі цього суд зобов'язав Росію негайно припинити військові дії в Україні. Експерти кажуть, що рішення на користь Києва не зупинить війну, але може вплинути на майбутні виплати репарацій.

Нагадаємо, Україна звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням вжити тимчасових заходів щодо РФ у зв'язку з військовою агресією проти України. Позов України підтримали вже понад 40 країн світу. 

Раніше посадові особи ООН вже вдруге заявили про відсутність доказів геноциду в Україні щ боку РФ. Про це сказав глава міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Месе, додавши, що розслідування триває.

Джерело матеріала
loader