Ця ситуація є частиною передвиборчої гри, - Олександр Войт про заборони на українське зерно у Польщі
Про це він розповів на каналі «PolitБюро».
На думку гостя програми, з одного боку, цей крок нашого уряду правильний, тому що це нормальна цивілізована форма вирішення спірних ситуацій, з іншого – сенсу насправді особливо немає.
«По-перше, ми бачимо, наскільки сьогодні абсолютно неефективні традиційні міжнародні інституції. Ми можемо взяти ООН, можемо згадати про Червоний Хрест чи навіть про НАТО, яке поводиться вкрай обережно і не робить ніяких різких кроків. Тобто якихось рішень, які би дозволили нам вирішити цю ситуацію у дуже короткий термін, я тут не бачу. Але сама по собі цивілізаційна спроба вирішити це питання абсолютно правильна», - пояснює Олександр Войт.
Принагідно він згадує міграційну кризу 2015-2017 років і наплив сирійських біженців у Європу, коли їх намагалися рівномірно розселити між усіма країнами з огляду на кількість населення, величину територій і потужність економік. Тоді, розповідає журналіст, на Німеччину припало понад 800 тисяч біженців, а на Польщу – 7 тисяч біженців, на Угорщину – 1300, на Чехію – 1600. І це питання, нагадує він, вирішувалося 2 роки, Єврокомісія вводила обмеження, обрізала фінансування, але не могла зобов’язати Східну Європу нормально виконувати свої зобов’язання. На думку журналіста, із зерном зараз буде відбуватися щось подібне.
«Взагалі у цій ситуації із українським зерном тільки частина залежить від економіки. Наші політичні аналітики та експерти дуже часто забувають про один маленький нюанс: зовнішня політика та економіка країн Східної Європи – частина їхньої внутрішньої політики. Зокрема, за 3 з невеликим тижні у Польщі будуть вибори, і я вважаю, що ця ситуація є частиною передвиборчої гри, яка зараз триває у Польщі», - міркує Олександр Войт.
Також Politeka писала про те, що Вігірінський розповів, чи зможе Зеленський переманити президента Бразилії на бік України.