Росіяни готують мобілізацію на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей
На тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей України росіяни продовжують мобілізаційну підготовку до лав армії РФ.
Зокрема наразі росіяни формують систему військового обліку призовників, військовозобов’язаних з поміж жителів ТОТ. Тобто окупанти створили так звані «федеральні комісаріати» на території областей, повідомив Центр національного спротиву.
«У своїх пропагандистських Telegram-каналах російські окупаційні адміністрації регулярно розміщують оголошення із вимогами до місцевого населення призовного віку та військовозобов’язаних надати особисті дані та копії документів, що посвідчують особу з подальшою постановкою на «тимчасовий облік» у новостворених «військових комісаріатах», - йдеться у повідомленні.
Також мешканцям постійно приходять повістки з вимогами з’явитися у місцевий орган РОА для постановки на «військовий облік».
Нагадаємо, джерела ZN.UA в українських спецслужбах повідомили, що в Кремлі підготували проєкт указу президента РФ Владіміра Путіна про оголошення мобілізації наприкінці вересня. Попри те, що в Росії мобілізація проходить латентно, наразі є ряд об’єктивних причин для прийняття рішення про другу хвилю мобілізації. По-перше, російська армія зазнала відчутних втрат на фронті. По-друге, вичерпався ресурс зеків. У Генштабі ЗСУ розповіли, що Москва планує мобілізувати ще до 700 тисяч мешканців РФ та тимчасово окупованих територій, із яких 40 тисяч - чеченці. Останні будуть виконувати функцію загороджувальних загонів.