В Україні створюють Державну службу у справах дітей: чим займатиметься орган
Кабінет Міністрів України в п’ятницю, 29 вересня, ухвалив постанову про створення Державної служби у справах дітей. У якості центрального органу виконавчої влади нова структура буде реалізовувати політику у питаннях захисту прав дітей, соціальної підтримки родин із дітьми, розвитку сімейних форм виховання та усиновлення, повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.
Там розповіли, що зараз в Україні понад 7,5 мільйона дітей, які страждають від впливу вторгнення Росії. Більше ніж 65 тисяч маленьких українців – сироти чи позбавлені батьківського піклування. Незалежно від умов, усі вони потребують соціальної підтримки.
“Сьогодні ми створили орган, який опікуватиметься забезпеченням прав кожної дитини, у т.ч. її права на життя в родині, та якісною роботою установ і органів, відповідальних за піклування про дитину. Україна – не для інтернатів, як справедливо відзначив наш Президент. Тому, ми посилюємо координацію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, служб у справах дітей, з тим, щоб кожна дитина змогла відчути батьківську любов”, – заявила глава Мінсоцполітики Оксана Жолнович.
Одним з головних завдань Державної служби у справах дітей назвали координацію надання соціальних підтримки й послуг сім’ям з дітьми (зокрема тим, які перебувають під опікою чи піклуванням), прийомним родинам, дитячим будинкам сімейного типу, родинам патронатних вихователів і усиновлювачам.
Також, як планується, інституція буде моніторити дотримання місцевими органами виконавчої влади та самоврядування, підприємствами, установами й організаціями, окремими людьми законодавства про захист прав дітей. Крім того, фахівцям територіальних громад зможуть надавати методичну допомогу для створення ефективної системи захисту дітей на місцях.
“Служба здійснюватиме безпосередню взаємодію з дипломатичними установами України за кордоном, щоб забезпечити дотримання прав дітей–громадян України та їх повернення на Батьківщину”, – додали в Мінсоцполітики.
1 вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, який проходить в умовах повномасштабного вторгнення РФ. В цей час діти потребують особливої підтримки від батьків. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій публікувало поради для батьків, які хочуть підтримати дітей.