Якби на місці Князєва був нардеп, то НАБУ ніколи не реалізували б подібну операцію
Якби на місці Князєва був нардеп, то НАБУ ніколи не реалізували б подібну операцію

Якби на місці Князєва був нардеп, то НАБУ ніколи не реалізували б подібну операцію

Якби на місці Князєва був нардеп, то НАБУ ніколи не реалізували б подібну операцію

Оскільки судді перебувають у сфері САП, а не Офісу Генпрокурора, вдалося зберегти конфіденційність розслідування

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування справи про хабар ексглаві Верховного Суду Всеволоду Князєву. За даними наших джерел, він готовий свідчити проти суддів-подільників, але НАБУ та САП не можуть запропонувати вигідні для захисту умови угоди. При цьому адвокат Олег Горецький, який за версією слідства передав гроші Князєву від олігарха Костянтина Жеваго, пішов на угоду зі слідством.

Про те, які перспективи у справи Князєва та її фігурантів пише редактор відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова у статті «Справа Князєва. Навіщо слідство пішло на угоду з адвокатом Горецьким і чому судді ВС залишилися без підозр?»

Джерела ZN.UA в антикорупційному блоці стверджують, що якби на місці Князєва був народний депутат, то САП та НАБУ ніколи не змогли б реалізувати таку спеціальну операцію. Вона стала можливою через те, що судді – сфера повноважень САП, а не Офісу Генпрокурора. Завдяки цьому вдалося забезпечити повну конфіденційність розслідування.

«Сьогодні, до речі, на порядку денному у парламенті є кілька законопроектів про реформу САП, яка може дати Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі незалежність та статус юридичної особи. Проте дати главі САП можливість вносити до реєстру та розслідувати справи про корупцію народних депутатів – як реальний крок не обговорюється. Це власне все, що нам потрібно знати про бажання влади перемогти корупцію в Україні. Про папірці, які вона пише у відповідь на вимоги реформ західними партнерами, навіть говорити незручно», – пише Інна Ведернікова.

«Якщо адвокати Князєва затягуватимуть процес ознайомлення з матеріалами слідства, обмежуватимемо їх у цьому. Хоча, у нашому випадку, у справі один фігурант, що дасть Антикорсуду більше можливостей слухати справу швидше. Навіть якщо п'ять чи десять адвокатів Князєва по черзі не ходитимуть на засідання. Однак усі проблеми потрібно вирішувати системно», – пояснює наше джерело ZN.UA у САП.

«Що ж, про просування законопроектів, які вирішують проблеми зловживання процесуальними правами у кримінальних провадженнях на хвилі боротьби партії влади з корупцією, ми поки що не чули. У той час як проект голови профільного комітету Дениса Маслова №5661, який би ввів у береги аматорів затягувати розгляд кримінальних справ топ-корупціонерів, припадає пилом під сукном у його колеги з правоохоронного комітету – Сергія Іонушаса. Може, варто теж дістати?» – запитує Ведернікова.

Нагадаємо, що НАБУ та САП давно хочуть оптимізувати законодавство, щоб мати можливість пропонувати фігурантам справ найкращі умови угод зі слідством – щоб збільшити кількість вироків корупціонерам та конфіскації їх активів. Вони вважають, що важливіше відправляти у в'язницю не більші терміни, а максимальну кількість корупціонерів.

Джерело матеріала
loader