Новий спосіб: в ОК "Південь" розповіли, як росіяни створюють небезпеки для торгових кораблів
Новий спосіб: в ОК "Південь" розповіли, як росіяни створюють небезпеки для торгових кораблів

Новий спосіб: в ОК "Південь" розповіли, як росіяни створюють небезпеки для торгових кораблів

Про це 24 Каналу розповіла керівниця координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк, зауваживши, що у замінуванні росіяни звинуватили Україну. Однак, заяви про кількість мін звучали саме від окупантів.

Як заміновували Чорне море

За словами Гуменюк, цілком очевидно, що точно знати скільки мін є у Чорному морі, може тільки той, хто їх там розставляв. Далі відбувалися підриви мін, їх приносило як до українського узбережжя, так і до узбережжя інших країн Чорноморського регіону. Зокрема, Грузії, Румунії, Болгарії, Туреччини. Дотепер наштовхнутися на міну є цілком реальною загрозою, адже їх може бути ще дуже багато.

"Упродовж повномасштабного вторгнення певний час ми не могли контролювати ситуацію з кораблями Чорноморського флоту, тому припускаємо, що замінування також посилювали", – наголосила Гуменюк.

Речниця ОК "Південь" про замінування Чорного моря: дивіться відео

Як сьогодні діє ворог

Зараз активність тактичної авіації ворога спрямована на регулярне скидуваня керованих бомб у напрямку острова Зміїний. Саме там сконцентровані морські транспортні шляхи, вузлові розходження маршрутів.

Росіяни провокують додаткову детонацію або підрив морських мін з якірних кріплень для їх стихійного дрейфування – все це може свідчити про намагання створити додаткову загрозу для гуманітарного коридору,
– розповіла Гуменюк.

Вона додала, що всупереч бажанню Росії і незважаючи на її вихід із зернової угоди, Україна змогла запропонувати судноплавцям коридор, в якому сама гарантує безпеку.

Як діє Україна у Чорному морі: що відомо

  • У вересні Україні вдалося знищити російський великий десантний корабель "Мінськ" і підводний ракетний човен "Ростов". Вони перебували на судноремонтному заводі у Севастополі. У розвідці інформацію підтвердили та додали, що пошкоджень також зазнало ремонтне обладнання.
  • Влучні удари по кораблях Чорноморського флоту та постійна "бавовна" у Криму змусила росіян перебазувати свої кораблі до Новоросійська. Очевидно, причиною цього є страх перед новими ударами ЗСУ.
  • Унікальною була операція з повернення так званих "вишок Бойка".Ці бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі Росія окупувала ще в 2015 році. Від початку повномасштабної війни окупанти використовували їх у військових цілях.
Теги за темою
Чорне море
Джерело матеріала
loader
loader