Науковці зробили новий прогноз про те, якими будуть останні дні Сонячної системи і коли вони настануть. Вони попередили, що людей вже не буде, щоб побачити кінець Сонця.
Раніше астрономи вважали, що сонце перетвориться на планетарну туманність – газовий міхур, який яскраво світиться, поки не з'явилися дані, які говорять про те, що воно повинно бути більш масивним для цього. Вчені встановили, що щоб стати яскравою планетарною туманністю Сонце повинно бути як мінімум удвічі важчим, пише Sciencealert.
Вік Сонця становить близько 4,6 млрд років, що визначається віком інших об'єктів Сонячної системи, що утворилися приблизно в той же час. Грунтуючись на спостереженнях за іншими зірками, астрономи тепер пророкують, що вона досягне кінця свого життя приблизно через 10 млрд років. Але до цього часу відбудуться й інші речі: приблизно через 5 млрд років Сонце перетворитися на червоного гіганта. Ядро зірки стиснеться, але його зовнішні шари розширяться до орбіти Марса і поглинуть Землю.
Дослідження, що включають комп'ютерне моделювання, визначили, що, як і 90% інших зірок, Сонце перетвориться з червоного гіганта на білого карлика, а потім вже в звичайну планетарну туманність.
"Коли зірка вмирає, вона викидає в космос масу газу і пилу, відому як її оболонка. Оболонка може становити половину маси зірки. Це розкриває ядро зірки, яке в кінцевому підсумку вимикається, перш ніж остаточно померти", - пояснив астрофізик Альберт Зейлстра з Манчестерського університету.
"І тільки тоді гаряче ядро змушує викинуту оболонку яскраво сяяти протягом приблизно 10 тис. років – короткого періоду в астрономії. Саме це робить планетарну туманність видимою. Деякі з них настільки яскраві, що їх можна побачити з надзвичайно великих відстаней, вимірюваних десятками мільйонів світлових років", - розповів науковець.
Науковці пояснили, що навіть зірка з масою менше 1,1 маси Сонця не створить яскраву і добре видиму туманність. Тільки більші зірки, які втричі масивніші за Сонце, утворюють яскравіші туманності.
"Таким чином ми з'ясували, що буде робити Сонце, коли помре", - підсумував Зейлстра.
Одне можна сказати напевно: на той час людства вже не буде, оскільки йому залишилося жити близько 1 млрд років. А все через те, що яскравість Сонця збільшується приблизно на 10% кожен мільярд років. Таке збільшення яскравості покладе край життю на Землі. Океани випаруються, а поверхня стане занадто гарячою для утворення води.
Дослідження космосу
Науковці вважають, що далекі куточки Сонячної системи - це темний і далекий світ з неймовірними секретами, які фахівці розкривають десятиліттями. У ній може легко сховатися така ж величезна планета, як Земля.