Слід Ківи, руки ФСБ та боротьба за наркоринок – хто і чому ловить бариг в Україні
Слід Ківи, руки ФСБ та боротьба за наркоринок – хто і чому ловить бариг в Україні

Слід Ківи, руки ФСБ та боротьба за наркоринок – хто і чому ловить бариг в Україні

Боротьба за очищення від наркотиків насправді може бути боротьбою за ринок на користь спецслужб росії

Майже півкіло синтетичних наркотиків — такий рекорд заборонених речовин, в акції, що стартувала з травня, з боротьби з обігу заборонених речовин - "Злови баригу — отримай кеш". Усього ж з початку її дії було виплачено премії у вигляді 1 млн 140 тис. грн, зазначається на спеціальному сайті. Але чи все так просто із цією програмою?

У лютому в інформаційний простір увірвалася ініціатива, яку озвучив одеський блогер Стас Домбровський. Він повідомив про старт з 1 травня акції "Злови баригу", спрямовану проти наркоторгівлі. Спонсором акції виступив бізнесмен Єгор Левченко, готовий платити за інформацію про кожного наркоторговця та закладника 1000 доларів, а у прифронтових зонах ще більше – 3000 доларів.

Однак невдовзі навколо ініціатора цієї акції почало виникати безліч питань, які порушили питання про щирість намірів Єгора Левченка.

ОЗУ Хімпром та Єгор Левченко

Вже у квітні у ЗМІ з’явилася інформація про нібито причетність Єгора Левченка до міжнародної наркоторгівлі в особі потужного наркокартелю "Хімпром". Остання займалася виробництвом синтетичних наркотиків, за що й отримала свою назву, а її організатор, громадянин росії, відомий в інших країнах ще як Єгор Буркін, Артем Єрмолаєв та під іншими іменами.

Будучи в розшуку в низці країн, Левченко, за даними журналістів, переховувався в Латинській Америці, за що отримав прізвисько "Мексиканець".

Справді, ще 2017-го року російські ЗМІ повідомляли про масштабну операцію проти "Хімпрому". Тоді заарештували 67 осіб, вилучили 4 тонни синтетичних наркотиків, а отриманий "прибуток" оцінили у 2 млрд російських рублів або 35 мільйонів доларів.

Втім, на той час "Хімпром" уже осел в Україні, де як керуючий справами на місці виступив такий собі Олександр Щиплецов, також відомий як Яшин та Печерський.

Ймовірно, причиною такого збігу обставин став той факт, що в розшуковій базі МВС України з 2016 року є якийсь громадянин Єгор Левченко, підозрюваний за статтями про створення злочинної спільноти, виготовлення та продаж наркотиків та відмивання злочинних доходів.

Єгора Левченка шукає МВС України

Втім, і в Україні життя "Хімпрому" було аж ніяк не безхмарним, так у 2019 році СБУ затримала 30 учасників наркосиндикату, вилучила 180 кг спайсів на 5 млн дол. і припинила роботу нарколабораторії, яка виробляла до 200 кг наркотику на місяць.

Про масштаб діяльності організації говорить рішення Голосіївського районного суду Києва від 16 квітня 2020 року з кримінального провадження №12020000000000025, присвяченому слідству над екс-співмешканкою одного з керівників потужного ОЗУ.

У ході слідства у неї, як у довіреної особи наркобарона вилучили 3 млн 35 тисяч доларів, які знайшли у банківському осередку одного із столичних банків та у сейфі однієї з квартир.

Майман, Тищенко та Ківа – з ким пов’язаний Єгор Левченко

Втім, у публічній площині Єгор Левченко намагається асоціювати себе як мецената та волонтера, що робиться через благодійний фонд From Heart UA. Згідно з офіційними даними, фонд надав допомоги приблизно на 21 мільйон гривень.

При цьому сам Єгор Левченко в інтерв’ю все ж Стасу Домбровському різко критикував скандально відомого "добровольця" Михайла Маймана, з яким у нього вийшов конфлікт. Левченко звинуватив Маймана у крадіжці гуманітарної допомоги.

Одеський блогер Стас Добмрбровський

Згодом Майман записав відео, в якому звинуватив у загибелі міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського ОЗУ "Хімпром", а екс-главу МВС Арсена Авакова назвав його "дахом". Цікаво, що пізніше до Арсена Авакова справді прийшли з обшуком у рамках розслідування цієї справи.

Теги за темою
Скандал Наркотики ФСБ
Джерело матеріала
loader